4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Iğdır Merkez’de, 500 kişilik yurt kapasitesi ile faaliyet gösteren Iğdır Selman-ı Farisi KYK Yurdu bir devlet yurdudur. Yurt, güvenilir ve konforlu hizmetleri ile her yıl yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Selman-ı Farisi KYK Yurdu tam anlamıyla merkezi konumda olması dolayısıyla hem sosyal çevrelere hem de fakültelere yakın bir noktadır. Iğdır Üniversitesi yerleşkelerine toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşıma uygun bir yurttur.

Selman-ı Farisi KYK Yurdu Oda Çeşitleri ve Yurt İmkanları

Yurt içerisindeki odalar genelde 4 kişilik olarak dizayn edilmiştir. Ranzalı sistemin uygulanmış olduğu odalarda çalışma masaları, sandalyeleri, giysi dolapları ve mini buzdolabı bulunmaktadır.

Her katta yeterli sayıda banyo, tuvalet ve çalışma alanları mevcuttur. Ortak alanlarda ise büyük bir yemekhane, kantin, etüt salonları, mescit, hobi alanları ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Odaların ve ortak alanların temizlikleri de görevli personeller ile düzenli olarak yapılmakta olup hijyen kurallarına yurtta önem verilmektedir. Parmak izli giriş çıkış sistemi ile de öğrencilerin giriş çıkışları kayıt altına da alınmaktadır.

Her kyk yurdunda olduğu üzere yurtta sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olarak günde iki sefer yemek servisi yapılmaktadır. Bu yemek servisleri için öğrencilere günlük belirli bir beslenme yardımı yapılmaktadır. Selman-ı Farisi KYK Yurdu öğrencileri için de sabah kahvaltısı için 4,5 TL, akşam yemeği için ise 9,5 TL günlük beslenme yardımı yapılmaktadır. Yapılan bu beslenme yardımlarının miktarları 2019-2020 yılı için geçerli olmakla birlikte yeni eğitim döneminde bu miktarlarda değişiklikler olabilir.

Selman-ı Farisi KYK Yurdu Yurt Ücretleri ve Güvence Bedeli

Öğrencilerin yurt seçimlerinde en çok dikkat ettikleri kriter tabii ki yurt fiyatlarıdır. KYK yurt fiyatları ve imkanları genelde öğrencilere daha uygun geldiği için öğrenciler ilk tercih olarak kyk yurtlarını seçmektedirler.

Kyk yurt fiyatları da her yıl belirli durumlardan dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Bu fiyatlar 2019-2020 yılı için aylık yurt ücreti olarak 230-340 TL; güvence bedeli olarak ise 273-465 TL düzeylerinde gerçekleşmiştir. 2019-2020 yıl için Iğdır Selman-ı Farisi KYK Yurdu yurt barınma ücreti ve güvence depozito bedeli ise belirtilen fiyatlar arasında gerçekleşmiştir.

KYK yurtlarının yanı sıra özel yurt araştırması yapmak ve fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz web sitemizden Iğdır yurtları arasından özel yurtlara da göz atabilir, yurtlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Selman-ı Farisi KYK Yurdu Yurt Adresi ve İletişim Bilgisi

Merkeze ve sosyal alanlara yakınlığı ile öğrencilerin gözünde avantajlı bir konumda olan Selman-ı Farisi KYK Yurdu, toplu taşıma ile de üniversiteye ulaşımda elverişli bir konumdadır.

Iğdır Selman-ı Farisi KYK Yurdu iletişim ve adres bilgileri için sağ yanda yer alan iletişim bölümünden tek tıkla yol tarifi alabilir; telefonla ara butonu ile de yurt ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte aşağıda da Iğdır Selman-ı Farisi KYK Yurdu adresi ve iletişim bilgileri belirtilmiştir.

Iğdır Selman-ı Farisi KYK Yurdu adres ve iletişim bilgisi:

  • Adres: 14 Kasım Mah, Sultan Sokak, No: 3/C Merkez/IĞDIR
  • Telefon: 444 0 472

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırlı)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Asansör
Bahçe
Çamaşır Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Hobi Odası
Kaloriferli Isıtma
Kantin
Revir
Su Deposu
Ütü Odası
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Gaz Alarm Sistemi
Duman Detektörü
Yemekhane
Kahvaltı
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Teknik Hizmet
Açık Otopark
Valiz Odası
Jeneratör
Parmak İzli Giriş Çıkış
Langırt
Masa Tenisi
Basket Sahası
Futbol Sahası
Voleybol Sahası
Lobi Alanı
Ses Yalıtımı
Engelli Dostu Yurt
Mescit
Kütüphane
Eğitici Kurslar
Veli Bilgilendirme Hizmeti

Oda Özellikleri

Kitaplık
Komodin
Çöp Kovası
Ses Yalıtımı
Bazalı Yatak
Ayaklı Askılık
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Tek Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 2 Yorum Yapılmış

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Abdirahman
11.12.2020 11:45

I liked this dormitory, I wish to join this
Again and again thanks

Ali
06.12.2021 01:33

Bu resimlerin hiç biri yok yani gerçek değil ne yazıkki 6 kişi iki kişilik bir masa için kavga ediyoruz yemekler hep ayni ve hobi odasi denen birşey yok sadece balık istifi ile barınmaya çalışıyoruz

Yorum Bırakın

İletişim

user

Yurt Yetkilisi

Yurt Ara

Haritadaki Yeri

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN