Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

1-2-3 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara birçok üniversiteye sahip olması nedeniyle öğrenciler tarafından çok fazla talep gören şehirlerin başında yer almaktadır. Bu şehirde yer alan birçok yurt bulunmaktadır. Ankara öğrenci yurtları arasında yer alan Ankara Arina kız öğrenci yurdu da bu yurtlardan biridir. Bu yurtta kız öğrenciler kendileri için iyi ve güzel arkadaşlıklar edinebilir ve sıcak bir aile ortamı içine girebilir. Bu sayede de Arina kız yurdu öğrenciler için fazlasıyla ideal ve avantajlı bir hale gelmektedir. Yurt, konum avantajı ile de dikkat çekmektedir ve oldukça nezih, sakin ve bir o kadar da doğallığa sahip alanda yer almaktadır. Aynı zamanda yurt içinde sunulan olanaklar da bir hayli fazla olup öğrencilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır.

Yurt Olanakları

Ankara öğrenci yurtları içinde yer alan Arina kız öğrenci yurdu, kurumsal bir şekilde yıllardır sektörde vizyonu, misyonu dahilinde faaliyet göstermektedir. Bu yurt Ankara’da modern tasarımı ve kaliteli olanakları ile kız öğrenciler için çok ideal yurtlardan biri olmuştur. Öğrencilerin rahatı ve konforu için tasarlanan yurtta sayısız imkân bulunmaktadır. Bu imkânlardan bazıları detaylı olarak aşağıda yer alan yurt özellikleri bölümünde sıralanmıştır.

Ulaşım Olanakları

Yurt arayan kızlar için en ideal yurtlardan bir tanesi olarak Ankara Arina kız öğrenci yurdu gösterilebilir. Yurt içinde sunulan olanaklar kadar ulaşım olanakları da çok iyidir. Metro ve diğer ulaşım ağlarına yakın olmasından ötürü Aşti, Kızılay, Sıhhıye veya diğer önemli yerlere en kısa sürede yurttan yolculuklar yapılabilir. Detaylı bilgiler üniversiteler olarak aşağıda detaylandırılmıştır.

TED Üniversitesi

Arina kız yurdu, konum avantajı nedeni ile TED Üniversitesi’ne yaklaşık olarak 150m yürüme mesafesinde bulunmakta olup ortalama 5-6 dakika içerisinde yerleşkeye ulaşabilirsiniz. Böylece hem rahat hem de kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi

Ankara Arina kız yurdu ile Ankara Üniversitesi arasında ulaşım için tek vasıta kullanabileceğiniz gibi yürüme ile de üniversiteye ulaşabilirsiniz. Yani yurdun genel olarak Ankara Üniversitesi fakültelerine çok yakın olduğu söylenebilir. Çoğu fakülteye 10 – 15 dakika içinde yürüyerek gidilir. Aynı zamanda Hukuk, iletişim ve Siyasal Bilimler gibi fakültelere de 1 durak metro yolculuğunun ardından on dakika yürüme ile varılabilmektedir. Yurdun seçilmesi dahilinde toplam yolculuğunuzun metro ve yürüme olarak toplamda yaklaşık 15-20 dakika olacağını bilmenizde fayda olacaktır. Bu bakımdan yurdun konumunun fazlasıyla avantajlı olduğu söylenebilir.

Hacettepe Üniversitesi

Ankara Arina kız öğrenci yurdu ile Hacettepe Üniversitesi arası ulaşım özellikle Tıp ve Eczacılık okuyacak öğrenciler için oldukça yakın ve istenen mesafe olarak adlandırılabilir. Konum avantajı nedeni ile Tıp veya Eczacılık Fakülteleri ile yurt arası yalnızca 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Diğer bir seçenek olan özel araç ile de bu mesafe yalnızca 4-6 dakika sürmektedir. Sonuç olarak üniversitenin tıp ve eczacılık fakültelerine yürüyerek on dakika içinde gitmek mümkündür. Bu sayede de Hacettepe Üniversitesi’ nin kazanan kız öğrenciler derslere çok rahat bir şekilde gidebilir.

Gazi Üniversitesi

Arina Kız Öğrenci Yurdu ile Gazi Üniversitesi arası ulaşım mesafesi olarak çok yakındır. Metro ile üniversite fakültelerine 10 ila 15 dakika arasında değişen sürelerde gitmek mümkündür. Metroya yakın olan yurt sayesinde bu üniversiteyi kazanan kız öğrenciler çok rahat bir şekilde kampüslerine gidebilirler.

 • Beşevler Yerleşkesi – Metro (5 durak) – 10 dakika
 • Emek Yerleşkesi – Metro (7 durak) – 14 dakika

Bilkent Üniversitesi

Yurt konum olarak üniversitenin servis ulaşım noktasına yaklaşık olarak 12 dakika uzaklıktadır.

ODTÜ – Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Ankara Arina kız öğrenci yurdu konumu itibariyle üniversitenin servis ulaşım noktasına yaklaşık olarak 12 dakika uzaklıktadır.

Çevre Olanakları

 • Migros – 100 m – 1 dakika
 • Bim – 350 m – 5 dakika
 • A101 – 500 m – 7 dakika
 • PTT 120 m – 1 dakika
 • Ziraat ATM – 350 m – 3 dakika
 • Denizbank ATM – 400 m – 4 dakika
 • HSBC Bank ATM – 600 m – 9 dakika
 • Şekerbank ATM – 600 m – 9 dakika
 • Kırtasiye – 250 m – 2 dakika

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Çamaşır Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Kaloriferli Isıtma
Kantin
Revir
Ütü Odası
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Yemekhane
Açık Büfe Kahvaltı
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Spor Salonu (Ücretsiz)
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Jeneratör
Lobi Alanı
Resepsiyon Hizmeti
Isı Yalıtımı
Bilgisayar Odası

Oda Özellikleri

Banyo
Kitaplık
Telefon
Tuvalet
Komodin
Isı Yalıtımı
Televizyon
Çöp Kovası
Bazalı Yatak
Gece Lambası
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Dinlenme Koltuğu
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Çift Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:35

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Arina kız öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN