Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

1-2-3-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara Göksu erkek öğrenci yurdu, uzun yıllardan beri öğrencilerine kurumsal kimliği ile ev sahipliği yapmaktadır. Gençlerin konforlu bir şekilde konaklamasına imkan sağlayan Yurt, ailelerin gösterdiği güvene layık olma anlayışı ile çalışmaktadır. Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca mutlu ve güvenli bir ortamda konaklamasını hedefleyen Yurt bu anlayış ile hizmetlerine devam etmektedir. Her geçen gün kendini geliştirerek ilerleyen yurt yenilikçi ve dinamik bir yönetim kadrosuna da sahiptir. Aynı zamanda katı yöneticilik anlayışından uzak, tamamen güvene dayalı ve anlayışlı bir hizmeti de benimsemiştir. Misafirlerine diğer Ankara erkek öğrenci yurtları tarafından sağlanan ortamlardan çok uzak tamamen huzurlu bir ev ortamında konaklama imkanı sunmaktadır. Ayrıca yurt güvenlik açısından, Aileleri tarafından bize emanet edilen öğrencilerin güvenliği her şeyden önemlidir. Kuruluşumuz kesinlikle bu konuda ödün vermez ve günün 24 saati güvenliği elden bırakmaz. cümlesini kurmuştur.

Yurt Olanakları

Ankara erkek öğrenci yurtları arasında sağladığı güvenli ortamda ön plana çıkan Göksu Erkek Öğrenci Yurdu 24 saat özel güvenlikle korunmaktadır. Yurtta geniş, aydınlık, ferah odalar; açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti; kesintisiz sıcak su imkanı, yüksek hızlı İnternet, günlük temizlik, Lig TV hizmeti, otopark ve bunlar gibi daha fazla imkan vardır.

Aynı zamanda yurt bünyesinde 24 saat kapalı devre kamera sistemi de mevcuttur. Yurt binasında öğrencilerin rahat ve konforlu bir ortamda konaklayabilmeleri için her türlü detay düşünülmüş ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Başta öğrencilerin konakladıkları odaları olmak üzere yurt binası içinde bulunan ortak kullanım alanlarında yaşayan ön planda tutulmaktadır. Odaların ve ortak kullanım alanlarının temizliği düzenli olarak yapılmakta, kaliteli ve ferah ortamlar sunulmaktadır.

Ankara’daki öğrenci yurtları arasında hizmet veren Göksu erkek yurdu, kendi mutfağında ve özel aşçılar tarafından yapılan zengin kahvaltı ve akşam yemeği menüsü öğrencilere servis edilmektedir. Yemekler hijyenik ortamlarda yapılmakta aynı zamanda getirilmesinde bulunan kafeteryada servis edilmektedir. Kafeteryada günün 24 saati sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra fast food servisi de yapılmaktadır. Öğrenciler yemek saatlerinin dışında kafeteryaya inerek hem sosyal aktivitelerde bulunabilir hem de servis hizmetinden faydalanabilir.

Sizlerin yurt arayışlarınıza ekonomik olarak yanıt verecek olan yurt birçok üniversiteye yakın mesafede bulunmaktadır. Kolay ulaşım ve konum avantajı sayesinde öğrenciler hiç zorlanmazlar. Yurt yakınında toplu taşıma araçları da bulunur. Bu sayede Ankara’ nın istediğiniz noktasına minibüs ve otobüs hatlarının yanı sıra metro seçeneklerini de kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yurtta tek kişilik odaların yanı sıra dört kişilik odalara kadar seçenekler de bulunmaktadır.

Daha detaylı yurt ve oda imkanları aşağıdaki bölümde ayrı bir alan olarak belirtilmiştir.

Ulaşım Olanakları

Ankara’da nezih bir semtte; güvenilir bir ortamda eğitim hayatınız boyunca konaklamak istiyorsanız Ankara Göksu erkek öğrenci yurdu sizin için doğru adres olacaktır. Sizlerin yurt arayışlarınıza ekonomik olarak yanıt verecek olan yurt birçok üniversitelere yakın mesafede bulunmaktadır. Aynı zamanda şehrin hemen hemen her yerine kolay ulaşım imkanı da bulunmaktadır. Kolay ulaşım ve konum avantajı sayesinde öğrenciler ulaşım açısından hiç zorlanmazlar. Yurt yakınında toplu taşıma araçları da bulunur. Bu sayede Ankara’ nın istediğiniz noktasına minibüs ve otobüs hatlarının yanı sıra metro seçeneklerini de kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Göksu erkek yurdu, konumu nedeni ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Beşevler Yerleşkesi’ne yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak yurt yerleşke arası ortalama 40 dakika sürmektedir ve bu yüzden tercih etmemeniz önerilir. Diğer bir seçenek olan özel araç ile de bu mesafe yalnızca 4-5 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz bu süre yaklaşık olarak trafik durumuna bağlı 15 dakika sürmektedir. Üniversitenin Gölbaşı ve Polatlı Yerleşkelerine yurt yakın bir konumda değildir. Örnek olarak Gölbaşı yerleşkesi araç ile 20-25 dakika sürmektedir. Mesafe yaklaşık 18 km’dir.

 • Beşevler Yerleşkesi – Özel Araç – 4 km – 10 dakika
 • Gölbaşı Yerleşkesi – Özel Araç – 18 km – 25 dakika
 • Pursaklar Yerleşkesi – Özel Araç – 16 km – 24 dakika
 • Polatlı Yerleşkesi – Özel Araç – 72 km – 52 dakika

Ankara Medipol Üniversitesi

Ankara Göksu erkek öğrenci yurdu, konum avantajı ile Ankara Medipol Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’ne yakın bir konumda bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak yurt çıkış noktası olarak yurt yerleşke arası ortalama 40-45 dakika sürmektedir ve bu yüzden tercih etmemeniz önerilir. Diğer bir seçenek olarak özel araç ile de bu mesafe ortalama 9-10 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz bu süre yaklaşık olarak trafik durumuna bağlı 20 dakika sürmektedir.

 • Merkez Yerleşkesi – Özel araç – 9 dakika / Toplu taşıma – 20 dakika

Gazi Üniversitesi

Göksu erkek öğrenci yurdu, konumu nedeni ile Gazi Üniversitesi Beşevler Yerleşkesi’ne yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak yurt yerleşke arası ortalama 40 dakika sürmektedir ve bu yüzden tercih etmemeniz önerilir. Diğer bir seçenek olan özel araç ile de bu mesafe yalnızca 4-5 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz bu süre yaklaşık olarak trafik durumuna bağlı 15 dakika sürmektedir. Üniversitenin Gölbaşı ve Polatlı Yerleşkelerine yurt yakın bir konumda değildir. Örnek olarak Gölbaşı yerleşkesi araç ile 20-25 dakika sürmektedir. Mesafe yaklaşık 18 km’ dir. Polatlı yerleşkesine gidecek öğrencilerin yurdu tercih etmemeleri gerekmektedir.

Not: Gazi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversiteleri yerleşkeleri ortaktır.

 • Beşevler Yerleşkesi – Özel Araç – 4 km – 10 dakika
 • Gölbaşı Yerleşkesi – Özel Araç – 18 km – 25 dakika
 • Pursaklar Yerleşkesi – Özel Araç – 16 km – 24 dakika
 • Polatlı Yerleşkesi – Özel Araç – 72 km – 52 dakika

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Ankara Göksu öğrenci yurdu, konum ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkelerine yakın bir konumda olduğu söylenebilir. Yurt çıkış noktası olarak yurt yerleşke arası ortalama vasıtalar ile 20-25 dakika sürmektedir. Diğer bir seçenek olarak özel araç ile de bu mesafe ortalama 5-10 dakika sürmektedir. Yurt Cinnah ve Bilkent Yerleşkelerine yakın olup, diğer yerleşkelere yakın olduğu söylenemez.

 • Cinnah Yerleşkesi – Özel Araç – 5 km – 10 dakika
 • Bilkent Yerleşkesi – Özel Araç – 7 km – 9 dakika
 • Esenboğa Merkez Yerleşkesi – Özel Araç – 35 km – 40 dakika
 • Çubuk Yerleşkesi – Özel Araç – 45 km – 46 dakika

Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi servisleri Milli Kütüphane önünden geçmekte olup yalnızca yurda 300 m yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi servisleri Milli Kütüphane önünden geçmekte olup yalnızca yurda 300 m yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Hacettepe Üniversitesi

Ankara Göksu erkek öğrenci yurdu ile Hacettepe Üniversitesi Beytepe ve Merkez yerleşkelerine yakın bir konumda olduğu söylenebilir. Yurt çıkış noktası olarak yurt yerleşke arası tek vasıta ile ortalama 25 dakika sürmektedir. Diğer bir seçenek olarak üniversite servisi Milli Kütüphane önünden geçmekte olup yurda yalnızca 300 m mesafede bulunmaktadır.

Çevre Olanakları

 • A101 – 100 m – 1 dakika
 • Bim – 150 m – 2 dakika
 • Şok Market – 800 m – 10 dakika
 • Ziraat Bankası ATM– 550 m – 7 dakika
 • HSBC Bank ATM – 600 m – 7 dakika
 • Denizbank ATM – 600 m – 7 dakika
 • İş Bankası ATM – 700 m – 8 dakika
 • Şekerbank ATM – 800 m – 9 dakika
 • Ankaray – 800 m – 9 dakika
 • AŞTİ – 500 m – 7 dakika

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Kaloriferli Isıtma
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Yemekhane
Açık Büfe Kahvaltı
Akşam Yemeği
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Lig TV
Teknik Hizmet
Açık Otopark
Resepsiyon Hizmeti
Isı Yalıtımı

Oda Özellikleri

Balkon
Kitaplık
Telefon
Komodin
Isı Yalıtımı
Çöp Kovası
Ayakkabılık
Bazalı Yatak
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Çift Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 2 Yorum Yapılmış

5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:37

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Göksu erkek öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Kayhan Ba 5
30.09.2019 18:48

Konumu, güvenliği ve ev ortamına sahip olması öğrenciler açısından tercih sebebi oluyor.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN