Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

1-2-3-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara öğrenci yurtları arasında yer alan Ankara Kurtuluş kız öğrenci yurdu, Çankaya Cebeci Kurtuluş’ta bulunmaktadır. Yurt olarak henüz yeni olsa da firmanın sektördeki yeri yaklaşık 30 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Kuruluşundaki ana hedef öğrencilerin zaman kaybını ortadan kaldırmak ve onlara daha kaliteli bir hizmet vermektir. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla birlikte Kurtuluş Kız Öğrenci Yurdu son derece modern ve öğrencilerin hayatını kolaylaştıran bir yurt olarak 2019 yılında hizmete açılmıştır. Ankara kız öğrenci yurtları arasında henüz yeni bir yurt olması ile birlikte yurdun inşa edilmesi 2018 yılında çıkan yeni öğrenci yurt yönetmeliğine, yangından korunma yönetmeliğine, depreme dayanıklılık yönetmeliğine uygun olarak yapılmış ve tasarlanmıştır

Ulaşım Olanakları

Yurtlar arasında en merkezi konumlardan birisine sahip olan Ankara Kurtuluş kız öğrenci yurdu birçok üniversite fakültesine yürüme mesafesindedir. Bunun dışında yine yurttan yapacağınız kısa süreli dolmuş, otobüs veya metro yolculukları ile birçok üniversiteye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi

Kurtuluş kız yurdu, konum avantajı ile Hacettepe Üniversitesi yerleşkelerine yakın noktada bulunmaktadır. Ulaşım için mesafeler, çıkış noktası yurt olmak kaydıyla yerleşke yurt arası ortalama olarak 6-16 dakikadır. Bunun yanında Tıp Fakültesi yurda yalnızca ortalama 6 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Toplu taşıma ile de fakültelere ulaşabilirsiniz. Diğer bir seçenek olan özel araç ile de ulaşım yaklaşık olarak 5-6 dakika almaktadır.

 • Sıhhiye Kampüsü – 10 dakika / Özel Araç – 5 dakika

Ankara Üniversitesi

Kurtuluş kız öğrenci yurdu, konumundan dolayı Cebeci Yerleşkesi’ne yalnızca 5 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yurdu seçmeniz dahilinde Merkez Yerleşkesi, Tıp ve Ziraat Fakülteleri için en az bir vasıta kullanmanız gerekecektir. Tahmini yolculuk süreniz ortalama 14-25 dakika olacaktır. Diğer bir ulaşım seçeneği olan özel araç tercih etmeniz durumunda bu süre 8-10 dakika civarında gerçekleşmektedir.

 • Cebeci Kampüsü – Yürüyüş – 5 dakika
 • Merkez Kampüs – Toplu taşıma (Tek Vasıta) – 18 dakika / Özel Araç – 8 dakika
 • Tıp Fakültesi Yerleşkesi – Toplu Taşıma (Tek Vasıta) – 14 dakika / Özel Araç – 9 dakika
 • Gümüşdere Yerleşkesi – Toplu Taşıma (Tek Vasıta) – 25 dakika / Özel Araç – 10 dakika

TED Üniversitesi

Ankara Kurtuluş kız öğrenci yurdu, konumu sebebiyle TED Üniversitesi fakültelerine yakın bir noktada bulunmaktadır. Çıkış noktası yurt olmak kaydıyla yerleşke yurt arası ortalama olarak 10 dakika yolculuk mesafesindedir. Aynı zamanda toplu taşıma ile de kampüse ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Diğer bir seçenek olarak özel araçla ulaşımda da bu mesafe yaklaşık 5 dakika civarında olmaktadır.

 • Tüm Fakülteler – Yürüyüş – 10 dakika / Özel Araç – 5 dakika

Gazi Üniversitesi

Kurtuluş öğrenci yurdu ile Gazi Üniversitesi yerleşkeleri arası ulaşım için tek vasıta kullanmanız gerekmektedir. Çıkış noktası yurt olmak kaydıyla yerleşke yurt arası ortalama olarak 10-25 dakika toplu ulaşım mesafesindedir. Bununla birlikte Maltepe Yerleşkesi yurda özel araç ile 7 dakika, Beşevler Yerleşkesi 10 dakika, Emek Yerleşkesi 15 dakika mesafede bulunmaktadır.

 • Maltepe Yerleşkesi – Toplu Taşıma (Tek Vasıta) – 10 dakika / Özel Araç – 7 dakika
 • Beşevler Yerleşkesi – Toplu Taşıma (Tek Vasıta) – 25 dakika / Özel Araç – 10 dakika
 • Emek Yerleşkesi – Ankaray (Tek Vasıta) – 25 dakika / Özel Araç – 15 dakika

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

Kurtuluş kız öğrenci yurdu ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi arası ulaşım için tek vasıta kullanmanız gerekmektedir. Dolmuş veya otobüs ile yapacağınız bu yolculuk ortalama 20 dakika sürmektedir. Özel araç ile üniversiteye ulaşmak istendiği durumda ise bu süre yaklaşık olarak 9 dakika civarına düşmektedir.

 • Tüm Fakülteler – Toplu Taşıma (Tek Vasıta) – 20 dakika / Özel Araç – 9 dakika

Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Yurttan Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne ulaşmak için tek vasıta kullanmanız gerekmektedir. Bu yolculuk ortalama olarak 18-20 dakika civarındadır. Özel araç ile de yurt üniversite arası ulaşım 9-10 dakika civarına düşmektedir.

 • Beşevler Yerleşkesi Toplu Taşıma (Tek Vasıta) – 18 dakika / Özel Araç – 9 dakika

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Yurt ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi arası ulaşım için iki vasıta kullanmanız gerekmektedir. Bu yolculuk yaklaşık olarak 30 dakika civarında gerçekleşmektedir. Özel araç ile ulaşım durumunda ise yolculuk 10 dakikada tamamlanmaktadır.

 • Akköprü Kampüsü – Toplu Taşıma (İki Vasıta) – 30 dakika / Özel Araç – 10 dakika

Çevre Olanakları

 • Bim – 250 m – 3 dakika
 • Migros – 260 m – 3 dakika
 • Ziraat Bankası ATM – 90 m – 1 dakika
 • Halkbank ATM – 130 m – 2 dakika
 • Garanti ATM – 200 m – 3 dakika
 • Akbank ATM – 200 m – 3 dakika
 • Vakıfbank ATM – 300 m – 4 dakika
 • İş Bankası ATM – 400 m – 5 dakika
 • Yapıkredi ATM – 450 m – 6 dakika
 • Kırtasiye – 30 m – 1 dakika
 • Bayan Kuaför – 50 m – 1 dakika
 • Kurtuluş Metro İstasyonu – 50 m – 1 dakika

Ankara Kurtuluş kız öğrenci yurdu için yurt özellikleri ve oda özelliklerine aşağıdaki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer Ankara kız yurtları arasında incelemelerde bulunmak için yine sitemizden birçok yurda tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Asansör
Bahçe
Çamaşır Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Kaloriferli Isıtma
Kantin
Revir
Yangın Alarm Sistemi
Gaz Alarm Sistemi
Yemekhane
Kahvaltı
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Spor Salonu (Ücretsiz)
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Teknik Hizmet
Teras
Valiz Odası
Parmak İzli Giriş Çıkış
Lobi Alanı
Resepsiyon Hizmeti
Isı Yalıtımı
Mescit

Oda Özellikleri

Banyo
Balkon
Telefon
Tuvalet
Isı Yalıtımı
Televizyon
Çöp Kovası
Bazalı Yatak
Ranzalı Yatak
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Tek Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:39

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Kurtuluş kız öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN