Google Street View Sokak Görünümü

1-2-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu, Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenen en köklü yurtlardan biridir. Hizmet dönemi boyunca daima tercih edilen Ankara yurtları arasında yer almıştır. Kaliteli,konforlu hizmeti sayesinde geçmişten günümüze tercih edilen Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu, varlığını bundan sonra da aynı yol üzerinde devam ettirmeye kararlıdır. Yeniliklere açık profesyonel ekibi ile hizmet veren ve bunun yanında teknolojiye uyum sağlayan Şelale Kız Öğrenci Yurdu öğrenci misafirleri için gereken her şeyi yapmaktan geri durmamaktadır. Kuruluşundan bu yana yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapmanın ve onların bırakmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kurumsal bir çatı altında katı kurallardan uzak anlayışla hizmet odaklı olan kurum, öğrencilere ev ortamında konforlu ve kaliteli konaklama hizmeti sunmaktadır.

Yurt Olanakları

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu farklı konaklama seçenekleri de sunmaktadır. Yurtta tek kişilik özel odaların yanı sıra 2,3 ve 4 kişilik odalar bulunmakta, siz değerli misafirlerin tercihine göre kullanıma açılmaktadır. Katların temizliği düzenli olarak personeller tarafından yapılmakta olup aynı zamanda her dairede öğrencilerin kullanımına açık tam donanımlı mutfak da bulunmaktadır. Öğrenciler tamamen kendilerine özel olarak hazırlanmış odalarda gönül rahatlığıyla dinlenebilir, ders çalışabilir ve çeşitli aktivitelerde bulunabilir. Şelale kız öğrenci yurtları siz değerli öğrencilere gürültüden uzak rahat ve konforlu çalışma ortamları sunmaktadır. İsterseniz özel çalışma odalarında, etüt odalarında rahat bir şekilde ders çalışabilir, yurt tarafından size sunulan kesintisiz internet imkanından yararlanabilirsiniz. Yurt binasında öğrencilere kafeterya imkanı da sunulmaktadır. Bu sayede öğrenciler yurdun dışına çıkmadan kafeteryada sosyalleşme imkanı bulur. Kafeteryada fast food yiyeceklerin yanı sıra sıcak soğuk içecek servisi yapılmakta, çeşitli organizasyon ve etkinlikler düzenlenmektedir. Konaklama seçenekleri içerisinde değişen fiyatlar dahilinde kahvaltı ve akşam yemeği de sunulmaktadır. Aynı profesyonel ekip sayesinde 7/24 güvenlik hizmeti sağlanmaktadır. Öğrencilerin güvenliği için yurt binaları kapalı devre güvenlik kameraları ile düzenli olarak izlenmektedir. Gürültüden uzak konforlu ve huzurlu bir ortamda konaklama imkanı Şelale Kız Öğrenci Yurdunda sizleri beklemektedir.

Ulaşım Olanakları

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu, kız öğrenci yurtları arasında AŞTİ otogarına en yakın olan yurtlardan birisidir. Konum olarak Emek’ te bulunup Otogar hemen yurt karşısında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle şehir dışından gelecek olan öğrenciler için oldukça ideal bir konumda olduğunu söylenebilir. Bu avantajının yanında üniversite ulaşım güzergahlarının çevresinde yer almasında dolayı birçok üniversite kampüsüne de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Detaylı bir şekilde yurt ve üniversiteler arası ulaşım detayları aşağıda belirtilmiştir.

Ankara Üniversitesi

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu, konumu sebeiyle Ankara Üniversitesi yerleşkelerine yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak çıkış noktası yurt olmak üzere yurt Merkez Yerleşke arası ortalama 35-40 dakika civarında sürmektedir. Diğer bir seçenek olarak özel araç ile de bu mesafe ortalama 6 dakika civarında sürmektedir. Diğer yerleşkelere ulaşım için ise en az bir kez toplu taşıma kullanmanız gerekmektedir. Trafik durumuna bağlı olarak fakülteler ve yurt arası ulaşım süreleri aşağıda belirtilmiştir.

Merkez Kampüs

Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen Fakültesi
İlahiyat Fakültesi

Yürüyüş – 40 dakika / Özel Araç – 6 dakika

Cebeci Kampüs

Eğitim Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İletişim Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Adalet Meslek Yüksekokulu

Yürüyüş (15) + Otobüs (8) – 23 dakika / Özel Araç – 11 dakika – 8 km

Tıp Fakültesi Yerleşkesi

Tıp Fakültesi
Hemşirelik Fakültesi

Yürüyüş (15) + Otobüs (10) – 25 dakika / Özel Araç – 10 dakika – 8 km

Keçiören Yerleşkesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
Gama Meslek Yüksekokulu
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Özel Araç – 12 km – 18 dakika

Gümüşdere Yerleşkesi

Veteriner Fakültesi
Ziraat Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi

Yürüyüş (15) + Otobüs (15) – 30 dakika / Özel Araç – 10 dakika – 8 km

Gölbaşı Yerleşkesi

Mühendislik Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Yabancı Diller Yüksekokulu

Özel Araç – 19 km – 23 dakika

ODTÜ – Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu ile ODTÜ arası ulaşımınız ortalama 25 dakika civarında trafik durumuna bağlı olarak sürer. Bu mesafe özel araç ile de yaklaşık 7 km – 13 dakika civarında tamamlanır. Bu durumların dışında üniversitenin kendi servislerini de kullanmanız ve daha hızlı bir şekilde kampüse ulaşmanız mümkün olacaktır.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (10) + Metro (15) – 25 dakika / Özel Araç – 7 km – 13 dakika

Hacettepe Üniversitesi

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu ile Hacettepe Üniversitesi kampüsleri arası ulaşım için toplu taşıma veya üniversitenin kendi servislerini kullanabilirsiniz. Servis güzergahının yurda yakın bir konumda bulunduğu söylenebilir. Yerleşkeler arası ulaşım mesafeleri aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir.

Sıhhıye Yerleşkesi

Tıp Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Hemşirelik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Matematik Bölümü
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Özel Araç – 13 km – 15 dakika

Beytepe Yerleşkesi

Edebiyat Fakültesi
Fen Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Eğitim Fakültesi
İletişim Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Yabancı Diller Yüksekokulu
Mesleki Teknoloji Yüksekokulu

Özel Araç – 14 km – 19 dakika

Ankara Sanayi Odası 1.OSB MYO

Özel Araç – 30 km – 31 dakika

Başkent OSB Teknik Bilimler MYO

Özel Araç – 52 km – 44 dakika

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yerleşkeleri arası mesafeler aşağıda yer almaktadır. Yurttan çıkış yapmanız durumunda Beşevler Yerleşkesi’ ne ulaşımınız özel araç ile yaklaşık 3 km – 6 dakika sürer. Yürüyerek ise ortalama 40 dakika civarı sürmektedir. Diğer en yakın yerleşke ise Pursaklar Yerleşkesi’ dir. Ancak yurt yerleşke arası ulaşım özel araç ile 15 km – 20 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım için ise bu süre kampüs uzaklıklarına ve trafik durumlarına göre 15-40 dakikadır.

Not: Gazi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversiteleri yerleşkeleri ortak olabilmektedir.

Beşevler Yerleşkesi

Edebiyat Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu
Yabancı Diller Yüksekokulu
Adalet Meslek Yüksekokulu

Özel Araç – 3 km – 6 dakika / Yürüyüş – 3 km – 40 dakika

Pursaklar Yerleşkesi

İlahiyat Fakültesi

Özel Araç – 15 km – 20 dakika

Gölbaşı Yerleşkesi

Güzel Sanatlar Fakültesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi
Turizm Fakültesi

Özel Araç – 18 km – 22 dakika

Polatlı Yerleşkesi

Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi
Polatlı Sosyal Bilimler MYO
Polatlı Teknik Bilimler MYO

Özel Araç – 72 km – 52 dakika

Bilkent Üniversitesi

Ankara Şelale Kız Öğrenci Yurdu ile Bilkent Üniversitesi arası ulaşım özel araç ile 14 km olup 11 dakika civarı sürmektedir. Toplu taşıma ile 25-30 dakika civarında üniversiteye ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca üniversitenin kendi servislerini kullanarak da kampüse ulaşabilirsiniz.

Tüm Fakülteler

Özel Araç – 14 km – 11 dakika

Çevre Olanakları

Bim – 230 m – 3 dakika

A101 – 800 m – 11 dakika

Şok Market – 1 km – 15 dakika

T.C Ziraat Bankası Atm – 500 m – 7 dakika

Türkiye İş Bankası Atm – 1.4 km – 17 dakika

AŞTİ – 300 m – 4 dakika

Yurt Özellikleri

Oda Özellikleri

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:44

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Şelale kız öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN