Google Street View Sokak Görünümü

1-2-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Yurt hizmetleri olarak 1998-1999 yılları arasında hizmete başlayan Kütahya Doğan Kız Öğrenci Yurdu oldukça eski ve köklü bir yurttur. Özel olarak hizmet veren yurdun herhangi bir kurum dernek, örgüt ile bağlantısı yoktur. Kütahya öğrenci yurtları arasında en kaliteli hizmeti vermeye çalışmaktadır. Kütahya Doğan Kız Öğrenci Yurdu yeni kurulan bir yurt olsa da deneyimli yöneticileri ve personelleri ile profesyonel olarak yönetilmektedir.

Doğan Kız Öğrenci Yurdu adından da anlaşıldığı gibi sadece kız öğrencilere hizmet veriyor. Güvenliği olan, giriş çıkış saatlerine önem veren profesyonel olarak yönetilen, ancak katı kuralları olmayan Kütahya kız öğrenci yurtları arasında yer alan ve amaçları arasında öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak ve kendilerini evlerinde gibi hissettirmek temel amaç olmuştur. Sürekli olarak gelişime açık yapısıyla öğrencilerin daha konforlu hizmet alması adına çalışmalar da Kütahya Doğan Kız Öğrenci Yurdu tarafından devam etmektedir.

Yurt Olanakları

 • Güvenlik Sistemi
 • Kantin ve Kafeterya
 • Kahvaltı
 • Sınırsız İnternet
 • Televizyon Salonu
 • Oda Temizliği
 • Çamaşır ve Ütü Odası
 • Kişiye özel çalışma masası ve elbise dolabı
 • Ranzalı/bazalı modern odalar
 • Kilitli elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık
 • Doğalgazlı ısınma sistemi
 • Laminant parke zemin, halı

Ulaşım Olanakları

Dumlupınar Üniversitesi

Dumlupınar Üniversitesi ana kampüsüne ve Germiyan kampüsüne giden araçların tamamı meydandan geçmektedir. Çok hızlıca bu araçlar ile eğitim kurumlarına ulaşabilirsiniz. Bölgedeki otobüslerin ve dolmuşların tamamı yurdun önünden ya da oldukça yakınından geçiyor. O yüzden araç bekleme ya da zaman kaybetme gibi durumlar hiçbir zaman yaşanmaz. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar bir süre içerisinde Dumlupınar Üniversitesi ana kampüsünde olabilirsiniz. İndirimli öğrenci kartları ile toplu taşımada yolculuk edebilirsiniz.

Germiyan Kampüsü

Germiyan kampüsü de Kütahya Doğan Kız Öğrenci Yurdu yakınlarında yer alıyor. Yürüme mesafesinde olmasa da Kütahya kız öğrenci yurtları içerisindeki hızlı ulaşım sayesinde 20 dakika içerisinde Germiyan Kampüsünde olabilirsiniz. Ulaşım konusunda sorun yaşama gibi bir durum söz konusu olamaz. Doğan Kız Öğrenci Yurdunun çok yakınlarından otobüs, dolmuş ya da taksi ile ulaşım sağlamanız mümkündür.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Yurt merkezde yer aldığı için tüm üniversite kampüslerine ve yüksekokullara kısa mesafededir. Ulaşım konusunda hiçbir sorun yoktur. 15 dakika da kalkan dolmuşlar ve 30 dakika da bir kalkan otobüsler sayesinde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi kampüsüne ulaşmak mümkündür. Öğrenci kartları sayesinde indirimli ulaşım sağlanmaktadır. Okula otobüs ya da dolmuş ile yolculuk edece öğrenciler yaklaşık 20 dakika içerisinde kampüste olacaktır.

Çevre Olanakları

Çevresinde ihtiyacımız olan her türlü mağaza, banka, eczane, hastane gibi kurumlar yer almaktadır. Yine öğrencilerin sık sık alışveriş yaptığı BİM, A101 gibi mağazalarda yurt yakınında bulunmaktadır.

BİM – A101 – Öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği ve alışverişlerini yaptığı mağazaların başında gelen A101 ve BİM yurda yürüme mesafesinde yer almaktadır. 100 metrelik bir mesafede yer alıyor.

Bankalar – Az ama sık para çeken öğrenciler sık sık ATM ararlar. Yurt çevresinde 10 banka ATM’ si ve şubesi bulunuyor. Para çekme konusunda ya da bankaya gitme konusunda bir sorun yaşamazsınız.

Hastane – Eczane – Hastane eczane gibi sağlık kuruluşları da yurdun yakınlarında yer alıyor.

Yurt Özellikleri

Oda Özellikleri

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
04.10.2019 01:11

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Kütahya kız öğrenci yurtları arasında yer alan Kütahya Doğan Kız Öğrenci Yurdu hakkında bilgi sahibiyseniz veya daha önce kaldıysanız yorumunuzu bizlerle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN