Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

2-3 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Yurt Özellikleri

Oda Özellikleri

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Seher Bıyık
19.05.2020 21:16

Bu yurtta 4 sene kaldım. Fazla pahalı değil. Yarı özeldir. A-B-C-D-E-F-G-H Blokları bu konumda yer almaktadır.
Diger blokları meydanda veya havaalanı tarafında yer alıyor.
Hayatımda gördüğüm ve yaşadığım en güzel KYK yurdu. Konumu kampüse yürüme mesafesinde. Kestirme yol sayesinde yokuş çok kolay iniliyor. Karda kışta zor tabii.
Ancak yolu felaket yokuş. Çoğu zaman yurda dolmuşla çıkır çünkü yokuş yorucu. Yurttan direkt meydana ve moloza giden dolmuşlar geçer. Kalkınma mahallesine (öğrenci mahallesi—>kafeterya pastahaneler, dönerciler marketler var) ve Trabzon Forum Alışveriş Merkezine yurttan yürüyerek gidilebilir. Hemen karşısında Eczacılık ve Sağlık Yönetimi, ardından Farabi hastanesi Tıp Fakültesi ve yanında Diş Hekimliği Bölümleri var. Yurdun en iyi blokları E ve D’dir çünkü yemekhaneye ve kantine, çıkış kapısına yorulmadan-asansör kullanmadan gidilebilir. Diğer bloklarda (F-G-H’da) kalanlar ufak yokuş çıkıyorlar veya anasör kullanıyorlar yemekhane ve çıkış için.
Yurtta giriş çıkışlar parmak izi sistemiyle kontrol edilmektedir. Sabah 06:00-23:30 saatlerinde öğrenciler özgür şekilde derslere veya gezmeye gidebiliyorlar. Ancak gece 23:30dan önce yurtta bulunmaları zorunludur. Eğer sınav dönemlerinde kütüphanede, evde kalan arkadaş evine, ya da memlekete kalmaya giderken, izin defterlerinde izin yazdırmak zorunludur. Tarihleri ve adresleri, gerekli olan tüm bilgileri doğru yazmak şartıyla. Her blokta yönetici memur bulunmaktadır. Her an öğrenci ulaşabilir. Yemekhanesi ve yemekler güzel. Fakat çok kalabalık oluyor. Hele ki sınav dönemlerinde ve ramazan ayındaysa…
Bu yurtta kalan pişman olmaz. Tabii odalar 2 veya 3 kişiliktir. Herkesin ayrı elbise dolabı, çalışma masası ve lambası, bazalı yatağı ve komidini var. Bazı odalar balkonlu; deniz ve havaalanı manzaralı. Çoğu balkonsuz ama. Bazı katlar -5katında yer alıyor meselâ F blok -5 katta telefon şebekesi çekmiyor.
Odalarda ketl yasak ama herkeste var. Kantin gece 24:00da kapanıyor. Ve herkes odasına gider. Yan odalarda çay içmeye gidilir.
Her blokta bir mescit ve her katta birer çalışma odası var. Diyorum ya, kalmayan bilmez..

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN