Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

1-3-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara öğrenci yurtları arasında yer alan Ankara Masal kız öğrenci yurdu, lokasyon olarak Ankara’nın en elit semtlerinden Bahçelievler’de hizmet vermektedir. Kurulduğu günden beri kaliteli hizmeti, huzuru, güveni ve rezidans ortamını öğrencilerine en iyi şekilde sunmaktadır. Güler yüzlü personelleri ve öğrencilere sağladıkları avantajları ile Masal kız yurdu öğrenciler tarafından her yıl talep görmektedir. Bunun neticesinde yurt, Ankara öğrenci yurtları arasında kalitesi ve ayrıcalıkları ile diğer yurtlardan öne çıkmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Genel itibari ile Masal kız yurdu, Ankara öğrenci yurtları arasında konum olarak popüler bir semtte hizmet vermektedir. 52. Sokak 14 numarada bulunan Ankara Masal kız yurdu, kalitesini konumu ile de göstermektedir. Nezih ve sakin yerleşkesinden dolayı her türlü sosyal etkinlik ve çevreye yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Gazi Üniversitesi

Ankara Masal kız öğrenci yurdu, konum avantajı ile Gazi Üniversitesi yerleşkelerine yakın noktada bulunmaktadır. Çıkış noktası yurt olmak kaydıyla yerleşke yurt arası ortalama olarak 8-15 dakika yolculuk mesafesindedir. Bununla birlikte Beşevler Yerleşkesi yurda yalnızca 8 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Toplu taşıma ile kampüse ulaşmak isterseniz Ankaray kullanmanız bizim tarafımızdan önerilmektedir. Özel araç ile ulaşım yaklaşık olarak 4-5 dakika almaktadır.

 • Beşevler Yerleşkesi – Yürüyüş – 8 dakika / Özel araç – 4 dakika
 • Emek Yerleşkesi – Ankaray – 10 dakika / Özel araç – 5 dakika
 • Maltepe Yerleşkesi – Yürüyüş (6) – Ankaray (5) / Özel araç – 5 dakika

Ankara Üniversitesi

Ankara Masal kız öğrenci yurdu, konumu nedeniyle ile Ankara Üniversitesi Merkez yerleşkesine yakın noktada bulunmaktadır. Çıkış noktası yurt olmak üzere merkez yerleşke yurt arası ortalama olarak 8-10 dakika yürüyüş mesafesindedir. Ulaşım için uygun toplu taşıma vasıtalarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca özel araç ile yerleşkeye ulaşmak istenirse yolculuk yaklaşık olarak 4-5 dakika almaktadır.

 • Merkez Kampüs – Yürüyüş – 8 dakika / Özel Araç – 4 dakika

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi  

Masal kız öğrenci yurdu, tekrardan konum avantajı nedeniyle Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Beşevler yerleşkesine yakın noktada bulunmaktadır. Ulaşım süresi olarak çıkış noktası yurt olmak üzere Beşevler yerleşkesi ve yurt arası yürüyerek ortalama 8-10 dakika almaktadır. Ulaşım için uygun toplu taşıma vasıtaları da kullanılabilir. Ayrıca özel araç ile yerleşkeye ulaşılmak istendiğinde yolculuk yaklaşık olarak 5-6 dakika almaktadır.

 • Beşevler Yerleşkesi – Yürüyüş – 8 dakika / Özel araç – 5 dakika

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Masal Kız Öğrenci Yurdu ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arası ulaşım için tek vasıta kullanmanız gerekecektir. Çıkış noktası yurt olmak üzere merkez yerleşke yurt arası ulaşım için ilk olarak 5 dakika yürümeniz gerekmektedir. Ardından uygun olan otobüs ile ortalama 15 dakikalık yolculuk sonrası yerleşkeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca özel araç ile yerleşkeye ulaşmak isterseniz yolculuk yaklaşık olarak 4-5 dakika almaktadır.

 • Merkez Kampüs – Yürüyüş (6) – Otobüs (15) / Özel araç – 8 dakika

Çevre Olanakları

Ankara kız öğrenci yurtları arasında yer alan Masal yurdu çevresinde bulunan birçok konuma da yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Aşağıda bulunan listeyi detaylıca inceleyerek yurt çevresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Migros Market – 350 m – 4 dakika
 • Şok Market – 800 m – 10 dakika
 • Carrefoursa – 900 m – 12 dakika
 • NuovaMod – 150 m – 2 dakika
 • Ziraat Bankası ATM – 300 m – 4 dakika
 • Denizbank ATM – 300 m – 4 dakika
 • Garanti BBVA ATM – 300 m – 4 dakika
 • Halkbank ATM – 300 m – 4 dakika
 • QNB Finansbank ATM – 300 m – 4 dakika
 • Vakıfbank ATM – 500 m – 6 dakika
 • Watsons – 500 m – 6 dakika
 • Tren Garı – 2 km – 5 dakika (Özel Araçla)

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Asansör
Bahçe
Çamaşır Odası
Çizim Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Kaloriferli Isıtma
Kantin
Su Deposu
Ütü Odası
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Gaz Alarm Sistemi
Yemekhane
Açık Büfe Kahvaltı
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Teras
Lobi Alanı
Resepsiyon Hizmeti
Misafir Odası
Isı Yalıtımı

Oda Özellikleri

Banyo
Kitaplık
Telefon
Tuvalet
Komodin
Isı Yalıtımı
Televizyon
Çöp Kovası
Bazalı Yatak
Ranzalı Yatak
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Çift Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 2 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:29

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Masal kız öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

aysel
03.06.2020 16:28

yarım dönem kaldım ve başıma gelmeyen kalmadı mutlaka ailenizle irtibatta kalın bu yurtta kalırken çünkü diğer türlü hiç bir ilgi göremeyeceğiniz gibi kötü muameleler ile karşı karşıya kalablirsiniz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN