Google Street View Sokak Görünümü

1-2-3-4-5 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara kız yurtları arasında yer alan Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu yaklaşık 10 yıldır öğrencilere hizmet vermektedir. Yurt olanaklarının fazlalığının yanında da oldukça merkezi bir konumda yer almaktadır. Özellikle yüksek hızlı tren garına olan yakınlığı il dışından gelen öğrenciler için ciddi bir avantaj olarak nitelendirilebilir. Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren yurt, öğrencilere sağlamış olduğu olanak ve hizmetlerle adından söz ettirmeyi başarmaktadır. Özellikle öğrencilerin stresli olduğu zamanlarda düzenlenen moral geceleri, tiyatro, sinema etkinlikleriyle birlikte yurt olarak öğrencilerine her daim destek olmaktadırlar. Ankara kız yurtları arasında uzun süredir hizmet veren yurdun özellikleri 2018 yılında çıkan öğrenci yurt yönetmeliğine, deprem yönetmeliğine ve yangın yönetmeliğine tam anlamıyla uygundur.

Ulaşım Olanakları

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu, kız öğrenci yurtları arasında tren garına en yakın olan yurtlardan birisidir. Bu nedenle özellikle şehir dışından gelecek olan öğrenciler için oldukça ideal bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte çevresinde yer alan birçok üniversite kampüsüne de yürüyerek ulaşabilirsiniz. Detaylı bir şekilde yurdun üniversitelere olan uzaklığı aşağıda belirtilmiştir.

Ankara Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu, konumu ile Ankara Üniversitesi yerleşkelerine yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak çıkış noktası yurt olmak üzere yurt Merkez Yerleşke arası ortalama 8 dakika civarında sürmektedir. Diğer bir seçenek olarak özel araç ile de bu mesafe ortalama 4-5 dakika civarında sürmektedir. Diğer yerleşkelere için ise en az bir kez toplu taşıma kullanmanız gerekmektedir. Trafik durumuna bağlı olarak fakülteler yürüme ve toplu taşıma ile 20-25 dakika civarı sürmektedir.

Merkez Kampüs

Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen Fakültesi
İlahiyat Fakültesi

Yürüyüş – 8 dakika / Özel Araç – 4 dakika

Cebeci Kampüs

Eğitim Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İletişim Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Adalet Meslek Yüksekokulu

Yürüyüş (12) + Otobüs (3) – 15 dakika / Özel Araç – 7 dakika

Tıp Fakültesi Yerleşkesi

Tıp Fakültesi
Hemşirelik Fakültesi

Yürüyüş (16) + Otobüs (6) – 22 dakika / Özel Araç – 13 dakika

Keçiören Yerleşkesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
Gama Meslek Yüksekokulu
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Özel Araç – 9 km – 15 dakika

Gümüşdere Yerleşkesi

Veteriner Fakültesi
Ziraat Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi

Yürüyüş (14) + Otobüs (8) – 24 dakika / Özel Araç – 5 dakika

Ankara Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi

Mühendislik Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Yabancı Diller Yüksekokulu

Özel Araç – 22 km – 28 dakika

Ankara Medipol Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu, konumu ile Ankara Medipol Üniversitesi merkez yerleşkesine çok yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi yurt Merkez Yerleşke arası ortalama 8-10 dakika civarında sürmektedir. Diğer bir seçenek olarak özel araç ile de bu mesafe ortalama 4-5 dakika civarında sürmektedir. Konum avantajında dolayı eğer Ankara Medipol Üniversitesi öğrencisiyseniz bu yurt tam size göre gözüküyor.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş – 10 dakika / Özel Araç – 4 dakika

Gazi Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu ile Gazi Üniversitesi Maltepe Yerleşkesi arası yürüme mesafesindedir. Ortalama olarak 9-10 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca Yurt, diğer Gazi Üniversitesi yerleşkelerine de yakın bir konumda bulunuyor denebilir. Örneğin Yurt çıkış noktası olmak üzere Beşevler Yerleşkesi’ ne ulaşımınız özel araç ile yaklaşık 7-8 dakika; yürüyerek ise ortalama 15 dakika sürmektedir. Emek Yerleşkesi ise özel araç ile 10-12 dakika; yürüme ve Ankaray ile de toplamda 12 dakika sürmektedir.

Maltepe Yerleşkesi

Yürüyüş – 9 dakika / Özel Araç – 3 dakika

Beşevler Yerleşkesi

Yürüyüş (12) + Otobüs (3) – 15 dakika / Özel Araç – 7 dakika

Emek Yerleşkesi

Yürüyüş (6) + Ankaray (6) – 12 dakika / Özel Araç – 10 dakika

ODTÜ – ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu ile ODTÜ arası ulaşımınız ortalama 30 dakika civarında sürmektedir. Özel araç ile ulaşımınız durumunda 16 dakika civarında yolculuğunuz sürecektir.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (10) + Metro (20) – 30 dakika / Özel Araç – 10 km – 16 dakika

Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu ile Hacı Bayram Veli Üniversite’ si Beşevler Yerleşkesi arası yürüyerek yalnızca 15-16 dakika civarı sürmektedir. Özel araç ile ulaşımınızı sağlamanız durumunda ise bu süreyi 5-6 dakika civarına düşürmeniz mümkündür.

Beşevler Yerleşkesi

Yürüyüş – 16 dakika / Otobüs – 10 dakika / Özel Araç – 6 dakika

Hacettepe Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu ile Hacettepe Üniversitesi kampüsleri arasındaki detaylı ulaşım bilgileri aşağıda belirtilmiştir.

Tıp Fakültesi

Yürüyüş (16) + Otobüs (3) – 19 dakika / Özel Araç – 7 dakika

Hemşirelik Fakültesi

Yürüyüş (18) + Otobüs (3) – 21 dakika / Özel Araç – 8 dakika

Diş Hekimliği Fakültesi

Yürüyüş (12) + Otobüs (11) – 23 dakika / Özel Araç – 8 dakika

Eczacılık Fakültesi

Yürüyüş (15) + Otobüs (11) – 26 dakika / Özel Araç – 9 dakika

Matematik Bölümü

Yürüyüş (16) + Otobüs (3) – 19 dakika / Özel Araç – 7 dakika

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu ve Türk Hava Kurumu Üniversite’ si Akköprü Kampüsü arası yürüme ve otobüs yolculuğu ile toplamda 30 dakika civarında gerçekleşmektedir. 20 dakika yürüyüşün ardından 7-8 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile kampüse ulaşmak mümkündür. Özel araç ile de bu mesafe yaklaşık 5 dakika civarında gerçekleşir.

Akköprü Kampüsü

Yürüyüş (23) + Otobüs (7) – 30 dakika / Özel Araç – 5 dakika

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi fakültelerine toplamda 15 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. 11 dakikalık bir yürüme ve ardından 4-5 dakika süren bir otobüs yolculuğunun ardından fakültelere ulaşmanız mümkündür. Aynı zamanda özel araç ile de bu mesafe yaklaşık 8-10 dakika civarında trafik durumuna bağlı olarak gerçekleşmektedir.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (11) + Otobüs (4) – 15 dakika / Özel Araç – 8 dakika

TED Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu, konum avantajı ile TED Üniversitesi’ ne toplamda yürüme ve otobüs olarak 12 dakika uzaklıktadır. Özel araç ile ulaşımınız durumunda bu süre yaklaşık 7 dakika civarında gerçekleşecektir.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (4) + Otobüs (8) – 12 dakika / Özel Araç – 7 dakika

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversite arasında ulaşımınız toplamda yürüme ve otobüs kullanımı durumunda 29-30 dakika civarında gerçekleşecektir. Özel araç kullanmanız durumunda ise bu süre 9-10 dakika gibi bir süreye düşecektir.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (7) + Otobüs (22) – 29 dakika / Özel Araç – 9 dakika

Ufuk Üniversitesi

Ankara Metropol Kız Öğrenci Yurdu ile Ufuk Üniversitesi arasında ulaşımınızı en az bir toplu taşıma ile sağlayabilirsiniz. 10 dakikalık bir yürüyüşün ardından üniversite yönüne gitmekte olan otobüslere binerek 10 dakikalık bir yolculuk daha yaptıktan sonra Balgat Kampüsü’ ne ulaşabilirsiniz. Toplam yolculuk süreniz 20-25 dakika civarında olacaktır.

Balgat Kampüsü

Yürüyüş (10) + Otobüs (10) – 20 dakika / Özel Araç – 12 dakika

Çevre Olanakları

Ankara YHT Garı – 800 m – 10 dakika

AŞTİ (Ankaray vasıtası ile 4 durak) – 17 dakika

Gratis – 450 m – 5 dakika

Bim – 350 m – 4 dakika

A101 – 550 m – 7 dakika

Migros – 550 m – 7 dakika

Şok Market – 290 m – 3 dakika

Tiyatro – 500 m – 6 dakika

Yapı Kredi ATM – 700 m – 8 dakika

QNB Finansbank ATM – 550 m – 7 dakika

T.C. Ziraat Bankası ATM – 500 m – 6 dakika

Garanti BBVA Bankası ATM – 500 m – 6 dakika

Halkbank ATM – 550 m – 6 dakika

Vakıfbank ATM – 850 m – 10 dakika

Kent Kulak Burun Boğaz Hastanesi – 230 m – 3 dakika

Yurt Özellikleri

Oda Özellikleri

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:42

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Metropol kız öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN