Google Street View Sokak Görünümü

1-2 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Yaklaşık 10 yıldır Ankara yurtları arasında hizmet veren ve her geçen sene kendine pozitif değerler katan Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan merkezi bir konumda bulunmaktadır. Özellikle Ankara yüksek hızlı tren garına olan yakınlığı ile şehir dışından gelen öğrenciler için ideal bir yurt niteliğindedir. Ailelerin kendilerine teslim ettikleri kızlarını kendi kızları gibi gören ve öğrencilerinin isteklerine yönelik planlamalar yapan yurt görevlileri, bu özellikleri beraberinde Ankara yurtları arasında oldukça popüler bir konumdadır. Yurdun ekipmanları son yönetmeliklere göre yenilenmiş olup günceldir.

Ulaşım Olanakları

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan diğer birçok kız öğrenci yurdu arasında oldukça merkezi bir konuma sahiptir. Özellikle yüksek hızlı tren garına olan yürüyüş mesafesi ve AŞTİ’ ye olan ulaşım kolaylığı sayesinde öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. Ayrıca birçok üniversite fakültesine yürüyüş mesafesinde olması, diğer birçok üniversiteye de toplu taşıma ile kısa sürede gidilebilmesi dolayısıyla ön plana çıkan bir yurt niteliğindedir.

Gazi Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan, Gazi Üniversitesi yerleşkelerine yakın bir noktada bulunmaktadır. Maltepe Yerleşkesine yalnızca 5 dakika yürüme mesafesinde; Emek, Beşevler ve Gölbaşı Yerleşkeleri’ ne ise tek vasıta ile sırasıyla 12, 15 ve 45 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Yani Maltepe yerleşkesi hariç diğer yerleşkelere ulaşım için ise en az bir kez toplu taşıma kullanmanız gerekmektedir. Özel araç ile bu mesafeler ortalama 9-26 dakika arası değişmektedir. Trafik durumuna bağlı olarak fakülteler ve yurt arası ulaşım süreleri aşağıda belirtilmiştir.

Maltepe Yerleşkesi

Yürüyüş – 5 dakika

Emek Yerleşkesi

Yürüyüş (5) + Ankaray (7) – 12 dakika / Özel Araç – 9 dakika

Beşevler Yerleşkesi

Yürüyüş (5) + Ankaray (7) – 15 dakika / Özel Araç – 9 dakika – 4 km

Gölbaşı Yerleşkesi

Özel Araç – 26 dakika – 21 km

Ankara Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan, konumu ile Ankara Üniversitesi yerleşkelerine yakın bir noktada bulunmaktadır. Merkes Yerleşkesine yalnızca 10 dakika yürüme mesafesinde; Cebeci, Tıp ve Gümüşdere Yerleşkeleri’ ne ise tek vasıta ile sırasıyla 15, 22 ve 25 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Yani Merkez Yerleşkesi hariç diğer yerleşkelere ulaşım için en az bir kez toplu taşıma kullanmanız gerekmektedir. Özel araç ile ulaşım durumunda ise bu süreler 9-20 dakika arası değişmektedir. Trafik durumuna bağlı olarak fakülteler ve yurt arası ulaşım sürelerinin değişebileceğini unutmayın.

Merkez Kampüs

Yürüyüş – 9 dakika

Cebeci Kampüsü

Yürüyüş (2) + Otobüs (13) – 15 dakika / Özel Araç – 9 dakika

Tıp Fakültesi Yerleşkesi

Yürüyüş (6) + Otobüs (16) – 22 dakika / Özel Araç – 13 dakika

Gümüşdere Yerleşkesi

Yürüyüş (15) + Otobüs (8) – 23 dakika / Özel Araç – 10 dakika

Keçiören Yerleşkesi

Özel Araç – 10 km – 17 dakika

Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile Hacı Bayram Veli Üniversite Beşevler Kampüsü arası yalnızca 15-20 dakika uzaklıktadır. Bu süre, özel araç ile trafik durumuna bağlı olarak 8-10 dakika arasında olmaktadır.

Beşevler Kampüsü

Yürüyüş 20 dakika / Özel Araç – 8 dakika

Ankara Medipol Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile Ankara Medipol Üniversite arası yalnızca 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş – 10 dakika

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversite arası ulaşım için tek vasıta kullanmanız gerekmektedir. Ulaşım süreniz trafik durumuna göre 25-35 dakika gibi olacaktır. Özel araçla ise bu süreyi yaklaşık 14 dakika civarına düşürebilirsiniz.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (7) + Otobüs (22) – 29 dakika / Özel Araç – 14 dakika

Ufuk Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile Ufuk Üniversite arası ulaşım için tek vasıta kullanmanız ve yürümeniz gerekmektedir. Ulaşım süreniz trafik durumuna bağlı olarak 20-25 dakika civarında olacaktır. Özel araçla ise bu süre yaklaşık 15 dakika civarında olmaktadır.

Balgat Kampüsü

Yürüyüş (11) + Otobüs (10) – 21 dakika / Özel Araç – 15 dakika

Hacettepe Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile Hacettepe Üniversitesi yerleşkeleri arası detaylı uzaklık bilgileri aşağıda belirtilmiştir. En az bir kez toplu taşıma kullanmanız gerekmektedir. Özel araç ile ulaşımınızı sağlamanız durumunda 9 dakikada Sıhhıye Yerleşkesi’ nde; 22 dakikada da Beytepe yerleşkesinde olmanız mümkündür. Ulaşım sürelerinin trafik durumuna bağlı olarak değişim gösterebileceğini unutmayın. Üniversitenin kendi servisleri ile de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yurdun konum olarak servis güzergahına yakın bir noktada bulunduğu söylenebilir.

Sıhhıye Yerleşkesi

Tıp Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Hemşirelik Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Matematik Bölümü
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Yürüyüş (13) + Otobüs (11) – 24 dakika / Özel Araç – 9 dakika

Beytepe Yerleşkesi

Edebiyat Fakültesi
Fen Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Eğitim Fakültesi
İletişim Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Yabancı Diller Yüksekokulu
Mesleki Teknoloji Yüksekokulu

Yürüyüş (13) + Otobüs (25) – 40 dakika / Özel Araç – 22 dakika – 16 km

TED Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile TED Üniversite arası ulaşım için tek vasıta kullanmanız gerekmektedir. Ulaşım süreniz trafik durumuna göre 12-15 dakika civarında olacaktır. Özel araçla ise bu süre yaklaşık 12 dakika civarında olmaktadır.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (4) + Otobüs (8) – 12 dakika / Özel Araç – 12 dakika

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversite arası ulaşım için tek vasıta kullanmanız gerekmektedir. Ulaşım süreniz trafik durumuna göre 16-20 dakika gibi olacaktır. Özel araçla ise bu süre yaklaşık 12 dakika civarında olmaktadır.

Tüm Fakülteler

Yürüyüş (11) + Otobüs (5) – 16 dakika / Özel Araç – 12 dakika

Bilkent Üniversitesi

Ankara On Mayıs Kız Yurdu – Tandoğan ile Bilkent Üniversitesi arası ulaşımınız için toplu taşıma veya metro kullanmanız gerekmektedir. Ulaşım süreniz trafik durumuna göre 30-35 dakika civarında olacaktır. Özel araçla ise bu süreyi yaklaşık 18-20 dakika civarına düşürebilirsiniz. Bu seçeneklerin yanında üniversitenin kendi servislerini de kullanabilirsiniz. Servis güzergahı yurt konumuna yakın bir noktada bulunmaktadır.

Tüm Fakülteler

Özel Araç – 18 dakika – 14 km

Çevre Olanakları

YHT Gar – 700 m – 8 dakika

AŞTİ/Otogar – Ankaray (5 durak) – 20 dakika

Bim – 230 m – 3 dakika

A101 – 270 m – 3 dakika

Şok Market – 350 m – 5 dakika

Migros – 350 m – 4 dakika

Starbucks – 900 m – 10 dakika

Halkbank ATM – 250 m – 3 dakika

PTT Bank – 60 m – 1 dakika

Garanti Bankası ATM – 400 m – 5 dakika

Ziraat Bankası ATM – 400 m – 5 dakika

Yapı Kredi ATM – 400 m – 5 dakika

Vakıfbank ATM – 400 m – 5 dakika

Şekerbank ATM – 350 m – 4 dakika

Tiyatro – 240 m – 3 dakika

Gratis – 500 m – 6 dakika

Kent Kulak Burun Boğaz Hastanesi – 400 m – 5 dakika

Yurt Özellikleri

Oda Özellikleri

Benzer Yurtlar

Toplam 2 Yorum Yapılmış

5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:45

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara On Mayıs kız yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Cansu İrem 5
27.09.2019 14:00

6 senedir Ankara On Mayıs kız yurdunda kalıyorum, Ankara kız yurtları içerisinde tartışmasız en iyisidir, profesyoneldir.
Yurt sahibi Serpil Hanım adeta ablanız gibidir, her derdinizi her sorununu kolaylıkla paylaşırsınız.
Çalışanları güler yüzlüdür. Her gün düzenli olarak odanız temizlenir. Sabah kahvaltısı 30 çeşittir açık
büfedir, akşam yemekleri 8 çeşittir ve lezzetlidir. Mutfağı tertemizdir, kullanılan ürünler en kalitelisidir.
Onun dışında On Mayıs kız yurdu içerisinde fitness salonu, spor hocası, kuaför dahi vardır. Klasik bir yurt tanımının çok çok üstündedir On Mayıs kız yurdu. Herkese tavsiye ediyorum.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN