Google Street View Sokak Görünümü

2-3-4-5 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara yurtları seçenekleri bakımından oldukça fazla kuruma sahiptir. Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu da bu kurumlar arasında yer almaktadır. Kız öğrencilerin hem güvenli hem de rahat bir şekilde konaklayabileceği bu kurum ideal yurtlardan birisidir. Hem kalitesi hem de yurt içinde sunulan olanaklar sayesinde de yurt, birçok kız öğrencinin Ankara’da ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Öğrenciler için özel olarak tasarlanmış yurtta birçok farklı aktivite yapmak ve aynı zamanda sıcak bir ortamda yaşamak mümkündür.

Yurt Olanakları

Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu, öğrencilere sunmuş olduğu olanaklar ile çok ön plana çıkmaktadır. Yurt içinde bir kız öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her şey mevcuttur. Bu sayede de öğrencilik hayatında rahat bir şekilde yaşamak mümkün olur. Ankara yurtları arasında bulunan Kudret Hanım Kız Yurdu birçok imkana sahiptir. Bu imkânlardan bazıları detaylı olarak aşağıda yer alan yurt özellikleri bölümünde sıralanmıştır.

Ulaşım Olanakları

Yurt arayan kız öğrenciler için uygun bir seçim olan Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu konum avantajı ile de öne çıkmaktadır. Yurt içinde sunulan olanakların yanında ulaşım olanakları da çok iyidir. Metro istasyonlarına, Ankaray’ a, otobüs ve dolmuş güzergahlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Bu vasıtalar yakınlığından ötürü Aşti, Kızılay, Sıhhıye veya diğer önemli merkezlere en kısa sürede ulaşım sağlanabilir. Detaylı ulaşım bilgileri üniversite başlıklı olarak aşağıda belirtilmiştir.

Gazi Üniversitesi

Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu, konumu nedeni ile Gazi Üniversitesi Emek, Beşevler ve Maltepe Yerleşkeleri’ ne yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yurt, Gazi Üniversitesine yakın bir konumda bulunuyor denebilir. Yurt çıkış noktası olmak üzere Emek Yerleşkesi’ ne ulaşımınız özel araç ile yaklaşık 5 dakika; yürüyerek ise ortalama 18 dakika sürmektedir. Beşevler Yerleşkesi ise özel araç ile 7-8 dakika; yürüme ile 20-25 dakika sürer. Diğer yakın yerleşke ise Maltepe Yerleşkesi’ dir. Yurt yerleşke arası ulaşım özel araç ile 9 dakika; yürüyerek ise ortalama 30 dakika sürer. Çevrede bulunan otobüs duraklarına gidilerek toplu taşıma ile de 20 dakika içerisinde yerleşkelerde olunabilir.

Not: Gazi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversiteleri yerleşkeleri ortak olabilmektedir.

Emek Yerleşkesi

Özel Araç – 2 km – 5 dakika / Yürüyüş – 1 km – 18 dakika

Beşevler Yerleşkesi

Özel Araç – 2 km – 7 dakika / Yürüyüş – 2 km – 22 dakika

Maltepe Yerleşkesi

Özel Araç – 5 km – 9 dakika / Yürüyüş – 3 km – 30 dakika

Gölbaşı Yerleşkesi

Özel Araç – 19 km – 23 dakika

Kahramankazan Yerleşkesi

Özel Araç – 43 km – 42 dakika

ODTÜ – Orta Doğu Teknik Üniversitesi

ODTÜ, yurdun yaklaşık 9 kilometre uzağında yer almaktadır ve toplu taşıma ile buraya ulaşım sağlanabilir. Aynı zamanda yurt yakınından geöen üniversitenin servisine de binebilirsiniz. Otobüse binildikten sonra belirli bir mesafeyi de yürümek gerekir. Toplamda yaklaşık bir saat içinde ODTÜ’ ye ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Yerleşkesi

Özel Araç – 8 km – 14 dakika

Ankara Üniversitesi

Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu, konumu ile Ankara Üniversitesi yerleşkelerine yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak çıkış noktası yurt olmak üzere yurt yerleşke arası ortalama en az 2 km civarında sürmektedir. Diğer bir seçenek olarak özel araç ile de bu mesafe ortalama 10 dakika civarında sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz bu süre trafik durumuna bağlı olarak fakülteler 20 dakika civarı sürmektedir.

Merkez Kampüs

Diş Hekimliği Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Fen Fakültesi
İlahiyat Fakültesi

Özel Araç – 2 km – 7 dakika / Yürüyüş – 2 km – 20 dakika

Cebeci Kampüsü

Eğitim Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İletişim Fakültesi
Siyasal Bilgiler Fakültesi
Adalet Meslek Yüksekokulu

Özel Araç – 7 km – 11 dakika / Yürüyüş – 2 km – 20 dakika

Tıp Fakültesi Yerleşkesi

Tıp Fakültesi
Hemşirelik Fakültesi

Özel Araç – 8 km – 15 dakika

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi

Özel Araç – 6 km – 9 dakika / Yürüyüş – 4 km – 48 dakika

Keçiören Yerleşkesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu
Gama Meslek Yüksekokulu
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Özel Araç – 11 km – 18 dakika

Gölbaşı Yerleşkesi

Mühendislik Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Yabancı Diller Yüksekokulu

Özel Araç – 21 km – 26 dakika

Gümüşdere Yerleşkesi

Veteriner Fakültesi
Ziraat Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi

Özel Araç – 8 km – 10 dakika

Ankara Medipol Üniversitesi

Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu, konumu ile Ankara Medipol Üniversitesi’ ne yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak çıkış noktası yurt olmak üzere yurt yerleşke arası ortalama 5 km – 58 dakika sürmektedir ve bu yüzden tercih etmemeniz önerilir. Diğer bir seçenek olarak özel araç ile de bu mesafe ortalama 4 km – 7 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz bu süre trafik durumuna bağlı olarak 20 dakika civarı sürmektedir.

Merkez Yerleşkesi

Özel araç – 4 km – 7 dakika / Toplu taşıma – 15 dakika

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu, konumu nedeni ile yalnızca Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Beşevler Yerleşkesi’ ne yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yurt çıkış noktası olmak üzere Beşevler Yerleşkesi’ ne ulaşımınız özel araç ile yaklaşık 2 km – 6 dakika; yürüyerek ise ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Diğer en yakın yerleşke ise Gölbaşı Yerleşkesi’ dir. Ancak yurt yerleşke arası ulaşım özel araç ile 19 km – 23 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım için ise yakın çevrede bulunan otobüs duraklarına gidilerek 30-35 dakika içerisinde yerleşkede olunabilir.

Not: Gazi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversiteleri yerleşkeleri ortak olabilmektedir.

Beşevler Yerleşkesi

Özel Araç – 2 km – 6 dakika / Yürüyüş – 2 km – 25 dakika

Gölbaşı Yerleşkesi

Özel Araç – 19 km – 23 dakika

Polatlı Yerleşkesi

Özel Araç – 73 km – 56 dakika

Pursaklar Yerleşkesi

Özel Araç – 15 km – 22 dakika

Hacettepe Üniversitesi

Ankara Kudret Hanım Kız Yurdu, konumu nedeni ile yalnızca Hacettepe Üniversitesi Sıhhıye Yerleşkesi’ ne yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yurt çıkış noktası olmak üzere Sıhhıye Yerleşkesi’ ne ulaşımınız özel araç ile yaklaşık 7 km – 14 dakika; yürüyerek ise ortalama 5 km – 45 dakika sürmektedir. Diğer en yakın yerleşke ise Beytepe Yerleşkesi’ dir. Ancak yurt yerleşke arası ulaşım özel araç ile 14 km – 19 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım için ise yakın çevrede bulunan otobüs ve dolmuş duraklarına gidilerek 30 – 45 dakika içerisinde yerleşkede olunabilir. Meslek Yüksek Okulları ise yurttan uzak konumda bulunmaktadır. Yaklaşık sırasıyla 30 – 50 km mesafede bulunmaktadırlar. Özel araç ile ortalama 35 – 60 dakika civarında trafik durumuna bağlı olarak yerleşkelere ulaşabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi ile yurt arasında kolay bir şekilde ulaşım sağlanır. Otobüs ile yarım saat gibi kısa bir sürede üniversiteye gitmek mümkündür.

Sıhhıye Yerleşkesi

Özel Araç – 7 km – 14 dakika

Beytepe Yerleşkesi

Özel Araç – 14 km – 19 dakika

Ankara Sanayi Odası 1.OSB MYO

Özel Araç – 28 km – 30 dakika

Başkent OSB Teknik Bilimler MYO

Özel Araç – 52 km – 47 dakika

Çevre Olanakları

A101 – 200 metre – 3 dakika yürüyüş

Bim – 700 metre – 8 dakika yürüyüş

Yunus Emre Parkı – 250 metre – 3.5 dakika yürüyüş

Keep Fit Spor Salonu – 100 metre – 1.5 dakika yürüyüş

Hatipoğlu Eczanesi – 175 metre – 3 dakika yürüyüş

Palais Pastanesi – 280 metre – 3 dakika yürüyüş

MONOTIP AVM – 158 metre – yaklaşık 2 dakika yürüyüş

Yurt Özellikleri

Oda Özellikleri

Benzer Yurtlar

Toplam 2 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:41

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Kudret Hanım kız yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Melahat ünal
23.05.2021 21:45

Aile ortamı kalıte guven.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN