Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

1-2-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Birçok öğrencinin yurttan istediği farklıdır. Kimisi kaliteli ve taze yemekler ister kimisi sadece huzur. Eğer siz de huzuru arayanlardansanız Ankara Zahide Hanım kız yurdu Kurtuluş şubesi sizin için ideal yurtlardan birisidir. Öğrencilere müşteri gözüyle bakmayan ve hepsini koca bir ailenin parçaları olarak gören yurt yönetimi, samimiyet konusunda bildiğimiz yurtlara farklı bir tutum sergiliyor.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsüne yalnızca 9 dakika uzaklıkta yer alan yurt, yeşilliklerin içerisinde konumlanmaktadır. Kurtuluş’ta bulunan yurt; Anıtkabir, Gençlik Parkı, Atatürk Heykeli gibi merkezi konumlara sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu sayede yol derdiyle uğraşmadan istediğiniz birçok konuma sadece yürüyerek varabilirsiniz.

Ankara kız yurtları arasında verdiği kaliteli hizmet ile çokça tercih edilen bir kız yurdu olan bu yurt, tek kişilik, iki kişilik ve dört kişilik oda seçeneklerini tarafınıza sunmaktadır. Böylece odasında tek kalmak isteyenler için ya da bir odayı fazla kişi ile paylaşıp daha düşük konaklama ücretleri ödemek isteyenler için farklı farklı çözümler yer almış oluyor. Buna ek olarak binadaki ses yalıtımı sayesinde yan odalardan odanıza ses gelmemektedir. Bu durumun özellikle vize ve final haftalarında sessizce çalışabileceğiniz anlamına geldiğini de hatırlatmak isteriz.

Ayrıca eğer farklı bir konumda aynı ayrıcalıklara sahip olmak isterseniz yurdun diğer bir şubesi olan Zahide Hanım Öğrenci Yurdu Necati Bey Şubesine de sitemizden ulaşabilirsiniz. İlgili şube hakkında bilgi almak için şube ismi üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yurt Olanakları

Hemen yukarıda çok kısa bir şekilde bahsetmiş olduğumuz bazı olanaklar dışında Ankara Zahide Hanım kız yurdu Kurtuluş şubesi tarafından size sunulacak onlarca imkanın olduğunu da unutmamalısınız.

Yurtlar ya da apartlar gibi çeşitli konaklama yerleri tarafından size sunulacak olanaklar öğrencilik hayatı kalitenizi doğrudan etkileyen kriterlerdir. Eğer yazımızı bir ebeveyn olarak okuyorsanız, çocuğunuzun eğitimi boyunca konaklayacağı ortamın geleceği üzerinde etkisinin oldukça fazla olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer yurt araştırması yapmakta olan bir öğrenciyseniz, ailenizin evinden çıkmanızın ardından aynı konforu size sağlayacak bir yurtta kalmak istemeniz çok doğal bir olgudur.

Bu nedenle Ankara’daki öğrenci yurtları arasında yapacağınız seçiminizde hem ücret hemde olanaklar arasında ciddi bir karşılaştırma yaparak, cebinize en uygun ve size en çok avantajı sağlayacak yurdu tercih edebilirsiniz.

Yurt olanaklarının tümü yazımızın hemen altında liste olarak tarafınıza sunulmuştur. Detaylı inceleme için yazımızın sonuna inebilirsiniz.

Çevre

Yurtların etrafında nelerin olduğu, nerelere yakın konumlarda konaklama hizmeti sunulacağı hem öğrenciler hem de aileler tarafından dikkat edilmesi gereken bir kıstastır. Yurdun özellikle kenar, köşe ve kuytu yerlerde bulunmaması, güvenlikli bir konaklama sağlaması kız öğrenci yurtlarında dikkat edilen ilk ve en önemli noktadır.

Ankara’daki öğrenci yurtları genel olarak merkezi konumlarda bulunur ve şehir içi ulaşımın gelişmiş olması nedeniyle de öğrencilere kolay ulaşım imkanı sağlar. Gelişmiş ve büyük bir şehir olması nedeniyle de aynı zamanda öğrenciler tarafından günlük uğranılan ATM’ler ile Bim ve A101 gibi marketler yurtlara çok uzak kalmamaktadırlar. Bütün bunlar dikkate alındığında Ankara Zahide Hanım kız yurdu Kurtuluş şubesi çevresi hakkında aşağıdaki bilgilere ulaşılabilir.

  • Şok Market – 550 m – 7 dakika
  • A101 – 700 m – 9 dakika
  • Bim – 220 m – 3 dakika
  • Migros – 280 m – 4 dakika
  • Tüm ATM’ler – 350 m – 4 dakika
  • Kurtuluş Parkı – 500 m – 6 dakika
  • Tren Garı – 4 km – 7 dakika (Özel Araçla)
  • AŞTİ Otogar – 9 km – 14 dakika (Özel Araçla)
  • Havalimanı – 30 km – 33 dakika (Özel Araçla)

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Ortak Alan Temizliği (Günlük)
Asansör
Bahçe
Çamaşır Odası (Ücretli)
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Kaloriferli Isıtma
Revir
Su Deposu
Ütü Odası
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Gaz Alarm Sistemi
Duman Detektörü
Yemekhane
Açık Büfe Kahvaltı
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Spor Salonu (Ücretsiz)
Kameralı Güvenlik Hizmeti
D-Smart
Valiz Odası
Jeneratör
İçme Suyu (Ücretsiz)
Kredi Kartına Taksit
Senetle Taksit
Çekle Ödeme
Bilgisayar Odası
Mescit
Veli Bilgilendirme Hizmeti

Oda Özellikleri

Banyo
Kitaplık
Telefon
Tuvalet
Televizyon
Çöp Kovası
Bazalı Yatak
Ranzalı Yatak
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Çift Kapaklı)
Oda Temizliği (Günlük)

Benzer Yurtlar

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN