Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

1-2-3-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara yurtları arasında yer alan Ankara Çınar kız yurdu, öğrencilerine ilk hizmetini 2014-2015 yılları arasında vermiştir. Yurt öğrencilerin ulaşım kolaylıklarına, huzur dolu bir ortamda konaklamalarına ve daha birçok şeye oldukça özen göstermektedir. Aynı zamanda halen Ankara ili içerisinde markalaşma hareketine devam etmektedir. Personellerinin güler yüzlü olması, öğrencilerin fikirlerine değer verilen bir kurum olması ile Çınar kız yurdu Ankara kız yurtları arasında üst sıralarda yer alan bir yurttur.

Ulaşım Olanakları

Çınar kız yurdu; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gazi Üniversitesi Beşevler Kampüsü, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Ankara Üniversitesi Tandoğan Merkez Kampüsü, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi gibi birçok üniversite fakültesine yürüme mesafesindedir. Yurt konumu itibariyle Ankara yurtları arasında kendine has bir popülerliğe sahiptir. Yurt, en popüler Ankara caddelerinden olan 7.caddeye ve aynı zamanda metro duraklarına yakınlığı nedeniyle daima tercih edilen yurtlardan biri olmuştur.

Gazi Üniversitesi

Ankara Çınar Kız Yurdu, konum avantajı nedeni ile Gazi Üniversitesi Beşevler ve Emek Yerleşkeleri’ ne yakın bir noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi olarak yurt yerleşke arası ortalama 13-18 dakika sürmektedir. Diğer bir seçenek olan özel araç ile de bu mesafe yalnızca 4-6 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz bu süre yaklaşık olarak trafik durumuna bağlı 8-10 dakika almaktadır.

 • Beşevler Yerleşkesi – Yürüyüş – 13 dakika / Özel Araç – 4 dakika
 • Emek Yerleşkesi – Yürüyüş – 18 dakika / Özel Araç – 6 dakika

Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Çınar kız öğrenci yurdu, konumu sebebi ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi Beşevler Yerleşkesine yakın bir noktada bulunmaktadır. Eğer yürüme tercihini kullanırsanız yurt ve yerleşke arası ortalama olarak 13-15 dakika yürüme mesafesindedir. Bunun yanında özel araç ile yerleşkeye ulaşmak isterseniz yolculuk yurt yerleşke arası yalnızca 5 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile kampüse ulaşmak isterseniz ortalama yolculuk sürenizin 13-15 dakika arasında olduğunu bilmenizde fayda var.

 • Beşevler Yerleşkesi – Yürüyüş – 15 dakika / Özel Araç – 5 dakika

Ankara Üniversitesi

Çınar yurdu, konumu nedeni ile Ankara Üniversitesi Maltepe Yerleşkesine yakın noktada bulunmaktadır. Yürüme mesafesi, çıkış noktanızın yurt olması kaydıyla yurt yerleşke arası ortalama olarak 18-20 dakika yolculuk mesafesindedir. Bu seçiminizin dışında özel araç ile yerleşkeye ulaşmak isterseniz yolculuk yurt yerleşke arası yalnızca 5-6 dakika sürmektedir. Son olarak toplu taşıma ile yerleşkeye ulaşmak isterseniz ulaşım sürenizin yürüyüş sürenize yakın olacağını hatırlatmakta fayda var. Malum trafik koşulları anlık değişebilmektedir.

 • Merkez Kampüs – Yürüyüş – 19 dakika / Özel Araç – 6 dakika

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Ankara Çınar kız öğrenci yurdu, konumu nedeniyle Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ ne yakın olduğu söylenemez. Çünkü Yurt ve THK Üniversitesi arasında ulaşım için herhangi bir vasıta kullanmanız gerekmektedir. Çıkış noktanız yurt olmak üzere üniversiteye ulaşmak için öncelikle 19-20 dakika yürümeniz ve ardından üniversite yönüne giden otobüslere binerek ortalama 6-10 dakika yolculuk yapmanız gerekmektedir. Diğer seçenek olarak özel araç kullanılmak istenirse yolculuk yurt yerleşke arası yalnızca 8-10 dakika sürmektedir. Yurt seçiminin yapılması sonucunda yaklaşık toplam yolculuğunuzun toplu taşıma ile 25-30 dakika olacağını bilmenizde fayda var.

 • Akköprü Kampüsü – Yürüyüş (19) + Otobüs (6) / Özel Araç – 8 dakika

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

Ankara kız yurtları arasında hizmet veren bu yurt konumu gereği Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’ ne yakın bir noktada değildir. Bunu dememizin nedeni ulaşım için en az bir vasıta kullanmanız gerektiği içindir. Ulaşım için çıkış noktası yurt olmak üzere öncelikle 17-20 dakika yürümeniz ve ardından üniversite yönünde giden toplu taşıma araçlarına binerek 8-10 dakika yolculuk etmeniz gerekmektedir. Bu seçeneklerin dışında özel araç ile üniversiteye ulaşılmak istenirse yolculuk yurt yerleşke arası yalnızca 8-10 dakika sürmektedir. Toplam yolculuğunuzun toplu taşıma ile yaklaşık 25-30 dakika arasında olacağınızı bilmenizde fayda var.

 • Tüm Fakülteler – Yürüyüş (17) + Otobüs (8) / Özel Araç – 9 dakika

Çevre

 • Şok Market – 150 m – 1 dakika
 • A101 – 280 m – 3 dakika
 • Halkbank ATM – 350 m – 4 dakika
 • Bim – 650 m – 8 dakika
 • Ziraat ATM – 900 m – 12 dakika
 • İş bankası ATM – 350 m – 4 dakika
 • CarrefourSA – 500 m – 7 dakika
 • Keep Fit – 350 m – 5 dakika
 • Kırtasiye – 350 m – 5 dakika
 • AŞTİ – 4 km – 8 dakika (Özel Araçla)

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Bahçe
Çamaşır Odası
Etüt Odası
Kaloriferli Isıtma
Su Deposu
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Yemekhane
Açık Büfe Kahvaltı
Akşam Yemeği
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Sinema Salonu
Teras
Jeneratör
Isı Yalıtımı
Bilgisayar Odası

Oda Özellikleri

Banyo
Telefon
Tuvalet
Isı Yalıtımı
Televizyon
Çöp Kovası
Bazalı Yatak
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Tek Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:34

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Çınar kız öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN