Google Street View Sokak Görünümü

Yurdun Fakültelere Göre Konumu

2-3-6 Kişilik Odalar
3 Adet Öğün

Ankara erkek öğrenci yurtları arasında yer alan Ankara Ömer Derin erkek yurdu, 1996 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Yurt kuruluşundan beri en iyi şekilde öğrencilerine hizmete devam etmektedir. Deneyimli yönetim kadrosu, rehberlik danışmanları, güler yüzlü personelleri sayesinde öğrencilerin rahatlığını, huzurunu, güvenliğini daima birinci hedef belirlemiştir. Bu hedefler doğrultusunda aynı zamanda eğitim hayatlarını güzel bir şekilde bitirmelerini görev edinmiştir. Genel misyonu, temel değerlerimizi benimseyen, vatanına, milletine saygılı ve faydalı bireyler yetiştirmek olan Ömer Derin yurdu konum olarak Çankaya ‘da yer almakta olup üniversitelere yakın konumda bulunmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Ankara Ömer Derin erkek yurdu, konum itibari ile Çankaya’da bulunup Ankaray Demirtepe Metro İstasyonu’ na yaklaşık olarak 50 m mesafededir. Bundan dolayı Ankara öğrenci yurtları arasında üniversitelere yakınlık açısından Ankara Ömer Derin Erkek Öğrenci Yurdu tercih edilen popüler Ankara yurtları arasında yer almaktadır.

Gazi Üniversitesi

Ömer Derin erkek yurdu, konumu nedeni ile Gazi Üniversitesi Maltepe Yerleşkesine yakın noktada bulunmaktadır. Yürüyüş mesafesi, çıkış noktası yurt olmak üzere yurt yerleşke arası ortalama olarak 10-12 dakika yolculuk mesafesindedir. Bunun yanında özel araç kullanılmak istenirse yolculuk yurt yerleşke arası yalnızca 5 dakika sürmektedir. Diğer bir ulaşım seçeneği olarak toplu taşıma ile kampüse ulaşmak isterseniz sırasıyla 7 dakikalık bir yürüyüş ardından 2-3 dakika süren bir otobüs yolculuğu ve son olarak 2-3 dakika daha süren bir yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

 • Maltepe Yerleşkesi – Yürüyüş – 12 dakika / Özel araç – 5 dakika

Ankara Medipol Üniversitesi

Ömer Derin yurdu, konum avantajı ile Ankara Medipol Üniversitesi Merkez Gar Yerleşkesine yakın bir noktada bulunur denilebilir. Özel araç ile yolculuk yurt yerleşke arası yaklaşık olarak 7-8 dakika sürmektedir. Toplu taşıma kullanılmak istenirse sırasıyla ortalama 6-7 dakikalık bir yürüyüş ardından 8-9 dakika süren bir otobüs yolculuğu ve son olarak yine 3 dakika süren bir yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Sonuç olarak yurdun seçilmesi dahilinde toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren bir yolculuk yapmanız gerekecektir.

 • Merkez Gar Yerleşkesi – Özel araç – 7 dakika / Yürüyüş(9) + Otobüs(8)

TED Üniversitesi

Ankara Ömer Derin erkek yurdu ile TED Üniversitesi Merkez Yerleşkesi arası yakın olarak sayılabilir. Yürüyüş mesafesi çıkış noktası yurt olmak üzere yaklaşık 20 dakika yolculuk mesafesi olarak düşünülebilir. Diğer bir seçenek olarak özel araç kullanılmak istenirse yolculuk yurt yerleşke arası ortalama 5 dakika sürmektedir. Toplu taşıma kullanmak isteyen öğrenciler ise sırasıyla 4 dakikalık bir yürüyüşün ardından Ankaray yaparak yaklaşık 3-4 dakikalık yolculuk ile yerleşkeye ulaşabilirler. Toplam yolculuk süreniz yaklaşık olarak 7-8 dakika olacaktır.

 • Merkez Yerleşkesi – Yürüyüş – 20 dakika / Özel araç – 5 dakika

Hacettepe Üniversitesi

Ömer Derin öğrenci yurdu, konumu sebebi ile Hacettepe Üniversitesi yerleşkelerine yürüme mesafesi olarak biraz uzak kalmaktadır. Ancak toplu taşıma ile bu süre yaklaşık 15-20 dakika gibi olmaktadır. Yürüyüş mesafesi olarak da bun süre ortalama olarak 28-38 dakika olacaktır. Bu seçimlerin yanında özel araç kullanılmak istenirse yolculuk yurt yerleşke arası yalnızca 6-7 dakika sürmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım için uygun otobüslerin yanında Ankaray’da kullanılabilir. Yerleşkeler arası uzaklıklar ve tahmini ulaşım süreleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Beytepe Yerleşkesi – Yürüyüş – 29 dakika / Özel araç – 6 dakika
 • Sıhhıye Kampüsü – Yürüyüş – 33 dakika / Özel araç – 7 dakika

Çevre Olanakları

Çevresinde bulunan imkanlar bir yurdun kalitesini belirleyen dolaylı etmenlerdir. Ömer Derin erkek öğrenci yurdu bu anlamda diğer Ankara erkek yurtları arasında adından söz ettiren bir yurttur. Aşağıdaki listeyi inceleyerek yurdun çevresi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • A101 – 300 m – 4 dakika
 • Bim – 500 m – 7 dakika
 • Şok Market – 550 m – 7 dakika
 • Migros – 650 m – 8 dakika
 • Pikolet Piknik – 550 m – 7 dakika
 • Türkiye Finans ATM – 200 m – 2 dakika
 • Halkbank ATM – 250 m – 3 dakika
 • QNB Finansbank ATM – 300 m – 4 dakika
 • Vakıfbank ATM – 350 m – 5 dakika
 • İş Bankası ATM – 370 m – 6 dakika
 • Ziraat Bankası ATM – 600 m – 7 dakika
 • Garanti BBVA ATM – 650 m – 8 dakika
 • Starbucks – 950 m – 12 dakika
 • Kızılay Meydanı – 950 m – 12 dakika

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Çamaşır Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Kaloriferli Isıtma
Kantin
Revir
Su Deposu
Ütü Odası
Yemekhane
Kahvaltı
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Spor Salonu (Ücretsiz)
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Teknik Hizmet
Valiz Odası
Parmak İzli Giriş Çıkış
Masa Tenisi
Lobi Alanı
Resepsiyon Hizmeti
Isı Yalıtımı
Bilgisayar Odası
Mescit
Kütüphane

Oda Özellikleri

Kitaplık
Telefon
Komodin
Isı Yalıtımı
Çöp Kovası
Ayakkabılık
Bazalı Yatak
Ortopedik Yatak
Elbise Dolabı (Tek Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Mustafa Yiğit 5
09.09.2019 21:56

Ankara Ömer Derin erkek yurdu konum olarak son derece iyi bir yerde bulunuyor. Zor beğenen biri olmama rağmen gerçekten beğendim bu yurdu.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN