Yurdun Fakültelere Göre Konumu

1-2-3-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Ankara kız yurtları arasında yer alan Duru kız öğrenci yurdu, vizyonu ve misyonu doğrultusunda 1 Eylül 2014 tarihinde hizmete başlamıştır. Günümüzde Ankara’ nın yeni ve güvenilir kız öğrenci yurtlarının başında yer almaktadır. Hiçbir siyasi veya dini kurum, kuruluş ile bağlantısı olmayan yurt, deneyimli yöneticileri, güler yüzlü personelleri ile öğrencilerin konforunu, huzurunu, ihtiyaçlarını en ön planda tutmaktadır. Aynı zamanda kendine özgü misyonu ile yoluna devam etmektedir. Ankara Duru kız öğrenci yurdu konum olarak Ankara’ nın en nezih ve popüler bölgesi olan Bahçelievler’de yer almaktadır. Yurt sektördeki büyümesini 2017 yılında yeni şubesini Anıttepe’de açarak sürdürmüştür.

Ulaşım Olanakları

Duru kız yurdu, genel konum itibari ile Ankara Bahçelievler 82.Sokak ‘ta bulunmaktadır. Ankara’ da ki en nezih ve elit semtlerden biri olan Bahçelievler 82.Sokak, genç üniversitelilerin tercih ettiği mekanların başında gelmektedir. Bu yüzden Ankara Duru kız öğrenci yurdu, hem üniversiteler hem de sosyal hayat anlamında Ankara kız yurtları içerinde en çok tercih edilen yurtlardan biri olmuştur.

Gazi Üniversitesi

Ankara Duru kız öğrenci yurdu, konum itibari ile Gazi Üniversitesi yerleşkelerine yurttan ortalama olarak 13-20 dakika yolculuk mesafesindedir. Toplu taşıma ile kampüse ulaşmak isterseniz ana yol üzerinden otobüs ve dolmuşlara da binebilirsiniz. Ortalama yolculuk süreniz 7-8 dakika civarında olacaktır. Özel araç ile ulaşım yaklaşık olarak 5-6 dakika olmaktadır.

 • Beşevler Yerleşkesi – Yürüyüş – 13 dakika / Özel araç – 5 dakika
 • Emek Yerleşkesi – Yürüyüş – 15 dakika / Özel araç – 6 dakika
 • Maltepe Yerleşkesi – Yürüyüş – 20 dakika / Özel araç – 5 dakika

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

Duru kız öğrenci yurdu, genel konumu ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi yurttan ortalama 15-20 dakika yürüyüş mesafesindedir. Toplu taşıma ile üniversiteye ulaşmak isterseniz ana yol üzerinden otobüs ve dolmuşları da tercih edebilirsiniz. Tercihleriniz dahilinde ortalama yolculuk süreniz 7-8 dakika civarında olacaktır. Diğer bir ulaşım seçeneği olan özel araç ile de yaklaşık olarak 5-6 dakikada ulaşımınız mümkündür.

 • Beşevler Yerleşkesi – Yürüyüş – 15 dakika / Özel araç – 5 dakika

Ankara Üniversitesi

Ankara Duru Kız Öğrenci Yurdu, konumu ile Ankara Üniversitesi merkez yerleşkesine yurttan ortalama olarak 16-20 dakika yürüyüş mesafesindedir. Toplu taşıma ile yerleşkeye ulaşmak isterseniz ana yol üzerinden otobüs ve dolmuşları da tercih edebilirsiniz. Tercihleriniz dahilinde ortalama yolculuk süreniz 7-8 dakika civarında olacaktır. Özel araç ile de ortalama 6 dakikada yerleşkeye ulaşımınız mümkün olmaktadır.

 • Merkez Yerleşkesi – Yürüyüş – 16 dakika / Özel araç – 6 dakika

Ankara Medipol Üniversitesi

Yurt konum olarak Ankara Medipol Üniversitesi’ ne ortalama 15-20 dakika yürüyüş mesafesindedir. Toplu taşıma ile üniversiteye ulaşmak isterseniz ana yol üzerinden otobüs ve dolmuşları da tercih edebilirsiniz. Tercihleriniz dahilinde ortalama yolculuk süresi yaklaşık 6 dakika civarında olacaktır. Özel araç ile de bu süre yaklaşık 5-6 dakika civarında olmaktadır. Ankara Medipol Üniversite TCDD tren garı bitişinde yer almaktadır.

 • Merkez Gar Yerleşkesi – Yürüyüş – 20 dakika / Özel araç – 6 dakika

Ufuk Üniversitesi

Yurt konum olarak Ufuk Üniversitesi Balgat Yerleşkesine ortalama olarak 30-35 dakika yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Toplu taşıma ile üniversiteye ulaşmak isterseniz üniversite yönünde olan otobüs ve dolmuşları da tercih edebilirsiniz. Tercihleriniz dahilinde ortalama yolculuk süreniz 15 dakika civarında olacaktır. Diğer bir ulaşım seçeneği olan özel araç ile de bu süreyi yaklaşık olarak 6-7 dakikaya indirmeniz mümkündür.

 • Balgat Yerleşkesi – Yürüyüş – 30 dakika / Özel araç – 6 dakika

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Ankara Duru Kız Öğrenci Yurdu, konum olarak TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Merkez Yerleşkesine ortalama 35-40 dakika yolculuk mesafesinde yer almaktadır. Yurttan çıkış yapıldıktan sonra 13 dakika yürüyüşün ardından otobüse binerek 19 dakika yolculuk ve sonrasında 5 dakika yürüyüş mesafesinin kat edilmesi gerekmektedir. Özel araç ile de bu süreyi yaklaşık olarak 10 dakikaya indirmeniz mümkündür. Tercihleriniz dahilinde merkez yerleşkesine ulaşımınız 10-45 dakika civarında olacaktır.

 • Merkez Yerleşkesi – Yürüyüş(13) + Otobüs(19) – 37 dakika / Özel araç – 9 dakika

Çevre Olanakları

 • Şok Market – 550 m – 7 dakika
 • Bizim Toptan Market – 750 m – 10 dakika
 • Denizbank Atm – 250 m – 3 dakika
 • Garanti BBVA Atm – 500 m – 6 dakika
 • Yapı Kredi Bankası Atm – 70 0m – 9 dakika
 • Ziraat Bankası – 800 m – 11 dakika
 • Ziraat Bankası Atm – 800 m – 11 dakika
 • HSBC Atm – 600 m – 9 dakika
 • Akbank ATM – 900 m – 12 dakika
 • Gratis – 600 m – 9 dakika
 • Watsons – 800 m – 10 dakika
 • Başkent Ünv. Hastanesi – 50 m – 2 dakika

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırsız)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Bahçe
Çamaşır Odası
Çizim Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Hobi Odası
Revir
Ütü Odası
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Gaz Alarm Sistemi
Açık Büfe Kahvaltı
Akşam Yemeği
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Lig TV
Jeneratör

Oda Özellikleri

Banyo
Balkon
Mutfak
Telefon
Tuvalet
Televizyon
Çöp Kovası
Bazalı Yatak
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Çift Kapaklı)

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
16.09.2015 20:25

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Ankara Duru kız öğrenci yurdunda kaldıysanız yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN