Google Street View Sokak Görünümü

1-2-3-4 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

2012 yılından bu yana hizmet veren Kütahya Ece Kız Öğrenci Yurdu sadece kız öğrencilere hizmet vermektedir. Sakin ve elit bir bölgede olan merkezde yer alan çevredeki eğitim kurumlarının büyük kısmına yakın olan bir yurttur.

Kütahya öğrenci yurtları genel olarak devlete ait değil özel olarak hizmet vermektedir. Bölgede KYK yurdu da bulunmaktadır. Kütahya Ece Kız Öğrenci Yurdu özel bir yurttur. Devlete ait bir kuruluş değildir. Ayrıca herhangi bir dernek, kuruluş, örgüt ile bağlantısı bulunmamaktadır. Ana amacı kız öğrencilere yurt hizmeti vermek ve sürekli olarak hizmetlerini geliştirerek öğrencilerin memnuniyet seviyesini arttırmaktır. Kütahya Ece Kız Öğrenci Yurdu öğrencilere mükemmel bir barınmanın dışında konforlu bir yaşam vaat etmektedir. Öğrenciler şehir dışından öğrenim hayatlarını devam ettirmek için geliyor ve psikolojik olarak zorlanıyorlar.

Yurt Olanakları

  • Parmak izi okuma sistemi
  • Ortak alanlar: Dinlenme salonu, etüd odası, bahçe
  • 24 saat sıcak su
  • Kablosuz internet
  • Çamaşır yıkama ve ütü imkanı
  • Duman sensörü
  • Yurt odaları 1, 2, 3 ve 4 kişiliktir.
  • Odalarda yazlık ve kışlık yüzleri olan ortopedik yatak,
  • Kişisel elbise dolabı, çalışma masası, komidin
  • Her odada televizyon bulunmaktadır.

Ulaşım Olanakları

Dumlupınar Üniversitesi

Yurt şehir merkezinde olsa bile Dumlupınar Üniversitesi şehrin biraz dışında kalıyor ve ulaşımı da yürüyerek yapmak mümkün olmuyor. Özel Ece Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunda kalırsanız üniversiteye gitmek için toplu taşıma kullanmak zorundasınız. Kütahya kız öğrenci yurtları arasında en hızlı ulaşımın sağlandığı yurttur. Belediyelere ait otobüsleri kullanırsanız öğrenci indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Yürüme mesafesinde bir üniversite olmadığı için eğitim kurumlarının tamamına otobüs ya da dolmuş ile gitmek zorundasınız. Dolmuşlar ve otobüslerde öğrenci kartları ile indirimler sağlanabiliyor.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Bu üniversiteye de ulaşım için toplu taşıma kullanmak gerekiyor. Merkezden tek otobüs ya da dolmuş ile ulaşım sağlanabiliyor. Yurt her ne kadar merkezde olsa Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi biraz şehrin dışında ve öğrenciler için zorlayıcı bir ulaşım gibi gözükse de tek bir araç ile ulaşmak mümkün.

Ayrıca ineceğiniz dolmuş ya da otobüslerle birlikte yürüme mesafesi olmadan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi kampüsüne ulaşmak mümkün oluyor. Ortalama olarak 30 dakika süren bir araç yolculuğu sonrasında üniversiteye varabiliyorsunuz.

Çevre Olanakları

Ulaşım olanakları bakımından son derece avantajlı olan Ece Kız yurdu Kütahya kız öğrenci yurtları arasında alışveriş merkezlerinin çok yakınındadır. Kızların ihtiyaçlarını gidermesi için gerekli olan mağazaların tamamı bölgede yer almaktadır. BİM, A101 ve diğer alışveriş merkezleri son derece yakınlardadır. Yine banka, PTT, eczane gibi sık sık ihtiyaç olan yerlerde oldukça yakınlardadır.

A101 – BİM – MİGROS – Bu tarz alışveriş alanları yurda 10 dakika mesafedir. Alışveriş merkezlerine ulaşmak için toplu taşıma kullanmak ya da dakikalarca yürümek zorunda değilsiniz.

Bankalar Birçok banka Ece Kız Yurdu için yürüme mesafesindedir. Ayrıca banka şubelerinin yanı sıra pek çok banka ATM’si de Ece Kız Yurdunun yakınlarında yer alıyor. PTT gibi alanlarda oldukça yakınlardadır.

Eczane Ece Kız Yurdu yakınlarında tam 5 tane eczane var. Eczane aramak zorunda değilsiniz. Ayrıca sağlık ocağı ve hastanelere de yaklaşık 10 dakika kadar uzaklıkta yer alıyor.

Yurt Özellikleri

Oda Özellikleri

Benzer Yurtlar

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Admin 5
04.10.2019 01:12

Yurtlar hakkındaki yorumlar yeni öğrenciler için yol gösterici bir değer taşımaktadır. Eğer sizde Kütahya kız öğrenci yurtları arasında yer alan Kütahya Ece Kız Öğrenci Yurdu hakkında bilgi sahibiyseniz veya daha önce kaldıysanız yorumunuzu bizlerle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN