İnternet teknolojisi her geçen gün daha da ileri seviyeye ulaşmakta ve insanların büyük bir kısmı web teknolojileri üzerinden yeni iş imkanlarıyla tanışmaktadırlar. Ek kazanç kapısı arayanlar, ekonomik durumu çok iyi olmayanlar, iş bulamayanlar ve özellikle de öğrenciler internet üzerinden belirli bazı işleri yaparak çok ciddi miktarda para kazanabilmektedirler. Ayrıca internet üzerinden kendi işinizi de kurabilirsiniz.  Peki internet üzerinden para kazanmak için hangi işleri yapabilirsiniz? İnternetten para kazanma siteleri hangileri? Hangi site daha çok para kazanmanıza olanak sağlar? Merak edenler için işte en önemli detaylar…

İnternet üzerinden para kazanmak için birbirinden farklı alanlar olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle de öğrencilerin büyük bir kısmı çeşitli forum sitelerine üye olarak, makale yazma konusunda kendilerini geliştirmeye odaklanmışlar ve bu işi daha da profesyonel hale getirerek yeterli miktarda para kazanmaya başlamışlardır. Elbette ki makale yazma işinin yanı sıra internet üzerinden para kazanmanın daha farklı yolları da vardır. Mesela bazı online oyunlar, çeşitli web sitelerinden anket doldurmak vb. gibi işler de cep harçlığınızı çıkarmanız için yeterli olacaktır. İnternetten para kazanma siteleri hakkında daha çok bilgi toplayarak, hangi web sayfasının ne kadar güvenli olduğunu deneyimlemek de son derece önemlidir. Sizler için derlemiş olduğumuz en güvenilir ve en çok tercih edilen internetten para kazanma sitelerini listeliyoruz.

Fiverr

fiverr
Fiverr ile para kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenler için en profesyonel site tercihleri arasında Fiverr yer almaktadır. Aslına bakıldığında bu web sayfasının ara yüzü son derece basittir. Buradan vereceğiniz herhangi bir hizmet için size en az saat başına 5 dolar ödenir. Burada kendi ilgi alanlarınıza yönelik ya da hangi işi yapabileceğinize yönelik ilan vererek, kendinize geniş çaplı müşteriler bulabilirsiniz. Ayrıca çeşitli iş veren profillerini de inceleyerek, onlarla iletişime geçmeniz de mümkün olacaktır. İnternetten para kazanma siteleri arasında yer alan Fiverr ödeme açısından da bir hayli güvenlidir.

Craigslist

Craigslist’de tıpkı Fiverr gibi iş ilanlarının bulunduğu bir sitedir. Ayrıca internetten para kazanma siteleri arasında da kısa zamanda bir hayli popüler hale gelmiştir. Özellikle de evden çalışmak isteyen baylar ve bayanlar için ideal bir web platformudur. Buradaki çalışma ortamında dilediğiniz kadar deneyim elde edebilirsiniz. Genel olarak öğrencilere hitap eden Craigslist, milyonlarca işvereni içerisinde barındırır. Sizler de bu sitede verilen ilanlar üzerinden kendinize en uygun olan iş ilanlarına ulaşarak, ihtiyacınız olan parayı kazanabilirsiniz.

Swagbucks

Swagbucks
Swagbucks ile para kazanmak

Bilindiği gibi son zamanlarda internet üzerinden anket doldurarak para kazanmak oldukça popüler hale gelmiştir. Swagbucks isimli web platformu üzerinden de çeşitli anketleri doldurarak sanal para kazanabilirsiniz. Site üzerinden kazanmış olduğunuz sanal paraları daha sonra çeşitli işlemler aracılığı ile gerçek paraya dönüştürmek mümkün olacaktır.  Platformun özellikle de Amerika Birleşik Devletleri üzerinde çok sayıda kullanıcısı bulunur. Elbette bu siteden sadece anket doldurarak değil, video izleyerek ya da çeşitli arama motorlarını kullanarak da para kazanabilirsiniz.

Gift Hunter Club

Gift Hunter Club çok yönlü bir para kazanma sitesidir. Bu web platformu üzerinden hem video izleyerek hem anketlere katılarak hem de birbirinden farklı birçok görevi yerine getirerek sanal puanlar biriktirebilirsiniz. Kazanılan puanları ise daha sonra Amazon gibi büyük internet sitelerinde harcayabileceğiniz hediye kartlarına dönüştürebilirsiniz. Eğer alışveriş yapmak istemiyorsanız da Paypal kullanarak sanal paralarınızı gerçek paraya dönüştürerek hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz. Fakat ülkemizde ne yazık ki Paypal kullanılmadığı için kazandığınız paraları yalnızca web sitelerinde kullanma şansına sahip olacaksınız. Ücret ödemesi konusunda oldukça hızlı bir sitedir.

Field Agent

Field Agent Görevi Bul Para Kazan
Field Agent ile para kazanmak

Field Agent diğer web platformlarından farklı olarak bir telefon uygulaması da bulunan bir mecradır. Uygulamayı tamamen ücretsiz olarak Google Play Store ya da Apple Store üzerinden indirmeniz mümkündür. Field Agent’in en önemli özelliği ise belirli ürünler için saha incelemesi yapmanıza olanak sağlıyor olmasıdır. Uygulamayı kullanırken yapmanız gereken en önemli şey, yakınlardaki marketlere uğrayarak ürünlerin fiyatlarında karşılaştırmalar yapmak. Belirlediğiniz fiyat farklarını ise fotoğraflarla belgelemeniz şarttır. Hatta kısa bir de yorum yaparsanız almış olduğunuz ücretler de artacaktır.

Stockimo

Bilindiği gibi bazıları için fotoğraf çekmek bir tutkudur. Peki bu tutkunuzdan para kazanmak ister misiniz? Kim istemez ki? İnternetten para kazanma siteleri arasında en çok tercih edilen web platformlarından biri olan Stockimo, fotoğraflarınızdan harçlığınızı çıkarmanızı sağlıyor. Eğer çekip, siteye yüklediğiniz fotoğraflar birileri tarafından beğenilir ve satın alınırsa, kazandığınız para anında hesabınıza yatırılacaktır. Özellikle de kurumsal firmalar için fotoğraf çekerseniz daha çok kazanmanız da kaçınılmaz olacak. Stockimo web sitesine girdiğinizde yalnızca İphone ile çekilen fotoğrafları App Store üzerinden satabiliyorsunuz. Diğer kullanıcıların satış yapması için ise Alamy hizmet veriyor.

Bionluk

bionluk
Bionluk ile para kazanmak

Becerinize güvendiğiniz bir alanda hizmet vererek Bionluk üzerinden de para kazanabilirsiniz. Web sitesine üye olmanızın ardından yapacak oluğunu işi ve ücretini belirlemeniz gerekmektedir. İş çeşitleri genel olarak internet üzerinden yapılabilecek seslendirme, video hazırlama, makale yazarlığı gibi çeşitlendirilebilir. Fakat tabi ki kendinize özel bir iş alanı da yaratabilirsiniz. Fakat burada en dikkat etmeniz gereken nokta güzel bir örnek ile kendi profiliniz hakkında detaylı bilgileri bionluk.com web sitesine yüklemenizdir. Sonrasında güzel paralar kazanabilirsiniz, yaratıcı fikirlerinizi paraya dönüştürebilmeniz adına güzel bir platform 🙂

SadeceOn

SadeceOn ile bionluk aynı tarz web platformu olarak bilinmektedir. Hemen üstte yer alan Bionlukta açıkladığımız tüm özellikler SadeceOn için de geçerli olacaktır.

Yandex Toloka

İnternetten para kazanma siteleri arasında yer alan sitelerden birisi de Yandex Toloka’dır. Belirtilen siteye girişinizin ardından anket tarzından metinler doldurarak para kazanabilirsiniz. Kazandığınız para Toloka hesabınızda birikir ve bir süre sonra farklı çekim seçenekleri ile paranızı alabilirsiniz.

Udemy

Udemy
Udemy ile para kazanmak

Genel olarak bir konu ya da program hakkında ders verebilecek kadar bilginiz varsa Udemy tam size göre. Üstelik gerekli ekipmanlar arasında yalnızca bilgisayarınız, bilgisayarınızın mikrofonu ve ekran kaydedici bir program yer almaktadır. Dilerseniz hemen belirtilen web sitesine girerek kendi alanınızı ve ders vereceğiniz konu ya da programı bularak bir pazar araştırması yapabilirsiniz.

R10

Eğer kaleminize güveniyorsanız ya da yine çeşitli işler olmak üzere; video hazırlama, logo tasarımı, mimari çizimler, mühendislik çözümleri vb. işler hakkında bilginiz varsa bu siteden rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Öyle ki, site içerisinde binlerce makale yazarı ciddi şekilde para kazanıyor. Bununla birlikte logo tasarımı yapanlar, kişiye özel videolar hazırlayanlar, youtube kanalına intro hazırlayanlar, mühendislik alanında Catia, Ansys, PTC Creo, Solidworks kullananlar, mimari alanda AutoCAD, SketchUP, 3DS Max kullananlar da site içerisinde bir hayli çok sayıda. Eğer siz de bu gibi bir yeteneğe ya da program bilgisine sahipseniz kesinlikle R10.net web sitesine üye olmalısınız. Üyelik için bir web siteniz bulunması gerekiyor. Fakat bazı özel günlerde ya da bayramlarda bu siteye üyelik herkese açılıyor. Ayrıca, eğer site içerisinde bir tanıdığınız varsa size davetiye kodu veriyor ve dilediğiniz zaman üye olabiliyorsunuz.

Wmaracı

wmaraci
Wmaracı ile para kazanmak

İnternetten para kazanma siteleri adına bir araştırma içerisinde olanlar için güzel bir web sitesi de Wmaraci.com olacaktır. Siteye üyelik ücretsizdir. Üye olmanızın ardından iş verenlere özel mesaj yoluyla ulaşarak iş alabilirsiniz. Eğer siz bir iş alım konusu açmak isterseniz bu noktada ücretli üyelik almak zorunda kalacaksınız. Ancak bu üyelik ücretleri çok uçuk meblağlar değildir. Kısaca örnek verecek olursak üye olduğunuz tutarı, bir gün içerisinde öğlen saatlerinden akşama kadar makale yazarak kazanabilirsiniz. Makale yazarlığının yanında yine site içerisinde farklı alanlarda iş alabilirsiniz.

İnternetten para kazanma sitelerine yer verdiğimiz yazımızın burada sonuna geliyoruz. Umarız bu web sitelerinden en az biri işinize yaramıştır. Seçenek çok ama kendinize uygun olanını bulmanız daha önemli bir husus. Dilerseniz diğer bir yazımız olan Öğrenciyken yapılabilecek işler adlı makalemizi de okuyabilirsiniz. İki yazımızı da okuduğunuz da gelir elde etmek için birçok seçeneğiniz olacaktır.

Benzer Haberler

Toplam 1 Yorum Yapılmış

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Sanem Aydın
19.05.2020 19:31

İnternetten para kazanma konusunda birçok yanlış bilgi var internet üzerinde. Ancak bu bilgilerin doğruluğu konusunda sorun olmadığı kanaatindeyim. Eğer internetten para kazanacaksanız kesinlikle kısa sürede çok para kazanma gibi reklamlara kanmayın. Verilen emeğin karşılığında birçok farklı siteden ciddi paralar kazanabilirsiniz. Örneğin ben yukarıda belirtilen forumlarda öğrencilik hayatım boyunca makale yazarak ciddi paralar kazandım diyebilirim. Ayrıca bir aralar stupen diye bir web sitesi vardı. Makale yazma sitesiydi ve para kazanılıyordu. Orda daha fazla iş alımı vardı. Forumlarda ise biiraz daha kendinizin çabalaması ve iş alması lazım. Kısacası güzel paralar kazanmak için biraz emek ve biraz sabır yeterli olacaktır. Öğrencilik hayatınızda güzel zamanlar geçirebilir ve para sıkıntısı yaşamazsınız.

Yorum Bırakın

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN