1-3 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Konum olarak Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan Nevşehir Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu, öğrencilere barınma hizmeti sağlayan bir devlet yurdudur. Yurtkur küme evleri alanında modern yurt binasında öğrencilerine en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmakta olan Ayşe Hümaşah Sultan Yurdu, her yıl binlerce öğrenciye barınma imkanı sunmaktadır.

Yurt konumu itibari ile Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi öğrencilerinin barınmasına imkan vermektedir.

Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu Oda Çeşitleri ve Yurt İmkanları

Kampüs içerisinde yer alan Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu bu avantajı ile üniversitenin tüm imkanlarından faydalanmaktadır. Modern yurt binasında öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun tüm imkanlar düşünülmüştür.

Konforun, kalitenin ön plana çıkarılmış olduğu yurt ortamında odalar 1 ve 3 kişilik düzenlenmiştir. 1 kişilik odalar engelli öğrencilere özel olup banyo ve tuvalette bu şekilde dizayn edilmiştir. Her odada bazalı yataklar, çalışma masaları, sandalyeleri, komodin, tek kapaklı giysi dolapları, mini buzdolabı, banyo ve wc bulunmaktadır.

Yurt içerisinde oturma alanları, yemekhane, kantin, hobi alanları, çamaşırhane, mescit, etüt salonları ve ortak banyolar da bulunmaktadır. Ortak alanların ve odaların temizlikleri periyodik olarak görevliler tarafından yapılmakta olup hijyene önem verilmektedir.

Her kyk yurdunda olduğu gibi Nevşehir Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu sabah ve akşam olarak iki öğün yemek çıkarmaktadır. Yurtta öğrencilere sabah kahvaltısı için 4,5 TL, akşam yemeği için ise 9,5 TL günlük beslenme yardımı yapılmaktadır. Bu miktarlar yeni eğitim yıllarında değişiklik gösterebilmektedir. Belirtilen fiyatlar 2019-2020 yılı için geçerli olan fiyatlardır.

Güvenlik ve yoklama da kyk yurtlarında önemli bir kriterdir. Güvenlik görevlileri ve kameralar sayesinde yurt güvenliği aktif olarak kontrol altına alınmıştır. Parmak izli yoklama sistemi ile de öğrencilerin giriş ve çıkışları kayıt altına alınarak sisteme kaydedilmektedir. Belirlenen saatler dışında kurallara uymayarak giriş çıkış yapan öğrenciler hem uyarılmakta hem de ailelerine konu ile ilgili bilgi verilmektedir.

Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu Yurt Ücretleri ve Güvence Bedeli

Her yıl değişiklik gösterebilmekte olan kyk yurt fiyatları öğrencilerin en merak ettikleri konulardan birisi olmuştur. Genel olarak 2019-2020 eğitim yılı için kyk yurt ücretleri aylık 230-340 TL; güvence bedeli ise 273-465 TL civarlarında olmuştur. Nevşehir Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu yurt ücreti ve güvence bedeli de belirtilen fiyatlar arasında gerçekleşmiştir.

Web sitemizden de Nevşehir yurtları arasından özel yurtlara da göz atabilir ve size uygun olan yurtları favorilerinize ekleyip karşılaştırabilirsiniz.

Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu Yurt Adresi ve İletişim Bilgisi

Nevşehir Ayşe Hümaşah Sultan KYK Yurdu iletişim ve adres bilgisi:

  • Adres: 2000 Evler Mah., Yurtkur Alanı Küme Evleri No: 3, Nevşehir
  • Telefon: 4440472

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırlı)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Ortak Alan Temizliği (Günlük)
Asansör
Bahçe
Çamaşır Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Hobi Odası
Kaloriferli Isıtma
Kantin
Revir
Su Deposu
Ütü Odası
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Gaz Alarm Sistemi
Duman Detektörü
Yemekhane
Kahvaltı
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Teknik Hizmet
Açık Otopark
Valiz Odası
Jeneratör
Parmak İzli Giriş Çıkış
Masa Tenisi
Basket Sahası
Futbol Sahası
Voleybol Sahası
Tenis Kortu
Lobi Alanı
Isı Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Engelli Dostu Yurt
Mescit
Kütüphane
Eğitici Kurslar
Veli Bilgilendirme Hizmeti

Oda Özellikleri

Banyo
Kitaplık
Tuvalet
Komodin
Isı Yalıtımı
Çöp Kovası
Ses Yalıtımı
Bazalı Yatak
Engelli Dostu
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Tek Kapaklı)
Oda Temizliği (Haftalık)

Benzer Yurtlar

Yorum Bırakın

İletişim

user

Yurt Yetkilisi

Yurt Ara

Haritadaki Yeri

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN