KYK Yurdu
1-3 Kişilik Odalar
2 Adet Öğün

Nevşehir Merkez kampüs içi küme evlerde bulunan Nevşehir Kapadokya KYK Yurdu, toplamda 698 kişi kapasiteli modern yurt binasında öğrencilerine hizmet vermektedir. Yeni modern yurt dizaynı ile faaliyete geçirilmiş olan yurtta her şey öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düşünülmüştür. Yurtkur küme evlerde bulunan Kapadokya KYK Yurdu Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi yerleşkesi içinde yer alması ile de ayrı bir avantaja sahiptir.

Yurt konumu ile Nevşehir Üniversitesi ve Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi öğrencilerinin barınmalarına uygun bir noktadadır.

Kapadokya KYK Yurdu Oda Çeşitleri ve Yurt İmkanları

Kapadokya KYK Yurdu, yeni nesil yurtlardan birisi olduğu için yurt odaları geniş ve modern şekilde dizayn edilmiştir. Genel itibari ile 1 ve 3 kişilik oda çeşitlerinin yer aldığı yurtta banyo ve wc oda içlerinde yer almaktadır. Ayrıca yurt engelli dostu bir yurt olup tek kişilik odalar bu şekilde düşünülmüş ve öğrencilere tahsis edilmiştir. Yurtta büyük bir yemekhane, kantin alanı, fotokopi, kırtasiye alanları, spor alanı ve hobi alanları bulunmaktadır. Öğrenciler için belirli günlerde gelişimlerine yönelik olarak ücretsiz seminerler ve kurslarda yurt bünyesinde gerçekleştirilir.

Konfor ve güvenliğin de ön planda tutulduğu Kapadokya Kyk yurdunda ortak alan ve oda temizlikleri periyodik olarak yapılmaktadır. Yurt giriş ve çıkışlarında parmak izi sistem sayesinde yurt içerisine yabancı kişilerin girmesi engellenmekte olup ve anlık olarak öğrenci yoklaması da yapılmaktadır. Belirlenen giriş ve çıkış saatleri dışında hiçbir şekilde dışarıya çıkmaya izin verilmemektedir.

Yurt bünyesinde her kyk yurdunda olduğu üzere iki öğün yemek öğrencilere servis edilmektedir. Sabah ve akşam yemeği olarak iki öğün yemek servisi yapılan yurtta, tercihe göre ücretli olarak da faydalanabileceğiniz kantin de bulunmaktadır. Her kyk yurdunda olduğu gibi Kapadokya KYK Yurdu içinde geçerli olarak beslenme yardımı sabah kahvaltısı için 4,5 TL, akşam yemeği için ise 9,5 TL günlük beslenme yardımı yapılmaktadır. Bu miktarlar yeni eğitim yıllarında değişiklik gösterebilmektedir. Belirtilen fiyatlar 2019-2020 yılı için geçerli olan fiyatlardır.

Kapadokya KYK Yurdu Yurt Ücretleri ve Güvence Bedeli

KYK Yurt ücretleri her eğitim yılı için değişiklik gösterebilmektedir. 2019-2020 yılı için aylık yurt ücretleri 230-340 TL; güvence bedeli ise 273-465 TL’dir. Nevşehir Kapadokya KYK Yurdu barınma ücreti ve güvence bedeli de belirtilen fiyatlar arasındadır.

Bu bilgilerin yanında Türkiye geneli kyk yurtları hakkında resmi bilgi için kyk genel müdürlüğü web sitesinden yurt müdürlükleri bölümünü inceleyebilirsiniz. Ayrıca web sitemizden de Nevşehir yurtları arasından özel yurtları da inceleyebilirsin.

Kapadokya KYK Yurdu Yurt Adresi ve İletişim Bilgisi

Nevşehir Kapadokya KYK Yurdu adres ve iletişim bilgisi:

  • Adres: 2000 Evler Mahallesi Yurtkur Alanı Küme Evler Merkez/Nevşehir
  • Telefon: 4440472

Yurt Özellikleri

İnternet (Sınırlı)
7/24 Sıcak Su
Güvenlik Hizmeti
Ortak Alan Temizliği (Günlük)
Asansör
Bahçe
Çamaşır Odası
Çizim Odası
Dinlenme Odası
TV Odası
Etüt Odası
Hobi Odası
Kaloriferli Isıtma
Kantin
Revir
Su Deposu
Ütü Odası
Yangın Merdiveni
Yangın Alarm Sistemi
Gaz Alarm Sistemi
Duman Detektörü
Yemekhane
Kahvaltı
Akşam Yemeği
Oturma Salonu
Kameralı Güvenlik Hizmeti
Teknik Hizmet
Açık Otopark
Valiz Odası
Jeneratör
Parmak İzli Giriş Çıkış
Masa Tenisi
Basket Sahası
Futbol Sahası
Voleybol Sahası
Tenis Kortu
Lobi Alanı
Isı Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Engelli Dostu Yurt
Mescit
Kütüphane
Eğitici Kurslar
Veli Bilgilendirme Hizmeti

Oda Özellikleri

Banyo
Kitaplık
Tuvalet
Komodin
Isı Yalıtımı
Çöp Kovası
Ses Yalıtımı
Bazalı Yatak
Engelli Dostu
Mini Buzdolabı
Çalışma Masası
Ortopedik Yatak
Çalışma Sandalyesi
Elbise Dolabı (Tek Kapaklı)
Masa Lambası
Oda Temizliği (Haftalık)

Benzer Yurtlar

Yorum Bırakın

İletişim

user

Yurt Yetkilisi

Yurt Ara

Haritadaki Yeri

YURTLARIN FİYATINI ÖĞREN